Ekipa Wenty rozbiła Zagłębie

Paweł Pluta
Choć Bartłomiej Tomczak (na zdjęciu z piłką) zdobył w Kielcach 11 bramek, to Zagłębie przegrało z Vive z kretesem Piotr Krzyżanowski
Szczypiorniści Vive rozgromili lubinian 42:25. Chrobry na kolanach, Miedź coraz bliżej dna.

To była prawdziwa kolejka cudów w ekstraklasie szczypiornistów. Mistrz Polski, Wisła Płock, przegrał we własnej hali, słynnej "Blaszak Arenie", z walecznymi akademikami z Gdańska 24:27.

Równie niespodziewanej porażki doznał zespół Focusa Piotrków Trybunalski, który uległ w Gorzowie beniaminkowi 22:23. Tydzień wcześniej z siódemką AZS AWF Gorzów punkt we własnej hali straciło Zagłębie Lubin.

W niedzielę liczyliśmy na cud w Kielcach, gdzie grała drużyna Jerzego Szafrańca, jednak zespół z Lubina został rozbity przez podopiecznych Bogdana Wenty.
Spotkanie Vive - Zagłębie było wyrównane tylko przez pierwszy kwadrans. Potem kielczanie systematycznie zaczęli odskakiwać lubinianom.

Do przerwy gospodarze prowadzili różnicą pięciu bramek, ale to był dopiero przedsmak nokautu w drugich trzydziestu minutach. Przepaść między oboma zespołami powiększała się błyskawicznie. W 45 minucie Vive prowadziło już 29:19.
- Mieliśmy pecha, że tak kiepski mecz w naszym wykonaniu transmitowała telewizja. Trzeba było go rozegrać po ciemku - mówił Dariusz Bobrek, II trener Zagłębia.

Na tarczy wrócili z Kwidzyna piłkarze ręczni Miedzi Legnica. Przy pozostałych wynikach tej kolejki sytuacja legniczan jest niewesoła, bo podopieczni Mirosława Saneckiego znaleźli się na przedostatnim miejscu w ekstraklasie i najprawdopodobniej przyjdzie im walczyć nie w play-off, ale o utrzymanie.

Spotkanie w Kwidzynie miało niesamowitą końcówkę. W 52 min gospodarze prowadzili 28:20. W ciągu 7 minut Miedź zdobyła 8 goli, a straciła tylko jedną i przegrywała 28:29. Gdyby piłki nie zgubił Michał Ścigaj, legniczanie mogliby pokusić się o remis.

Fatalnie wypadła w Mielcu ekipa prowadzona przez Jarosława Cieślikowskiego: Chrobry Głogów uległ Stali różnicą aż 17 bramek.