Wyprowadzka ze Świdnickiej

  Wyprowadzka ze Świdnickiej

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Koniec marzeń o szklanym domu obok przejścia. Hiszpanie chcą za swą kamienicę 50 milionów zł.
  Hiszpańska firma Ureta y Asociados chce sprzedać kamienicę przy ulicy Świdnickiej i przylegającą do niej niezabudowaną działkę. Chodzi o teren tuż obok przejścia podziemnego, od lat straszący prowizorycznym ogrodzeniem, oklejonym ofertami wycieczek last minute.

  Ogłoszenie o sprzedaży kamienicy i działki właśnie pojawiło się na stronie internetowej współpracującej z Hiszpanami agencji nieruchomości.
  - To bardzo atrakcyjna lokalizacja - przyznaje Marek Kończak, ekspert rynku nieruchomości.
  Atrakcyjna nie jest jednak cena. Za pięciopiętrowy budynek i przylegającą do niego ziemię Hiszpanie chcą aż 50 milionów złotych. - To zdecydowanie za dużo - kręci głową Kończak.


  Mimo że w tej części Starego Miasta czynsze są bardzo wysokie, nabywca długo czekałby na zwrot zainwestowanych pieniędzy.
  - A trzeba pamiętać, że w obecnych warunkach panujących na rynku, zakładając niemałe koszty rozbudowy i adaptacji nieruchomości, jego dodatkowe nakłady znacząco wzrosną - dodaje.

  Kończak sugeruje, że odpowiednia cena za nieruchomość to 25 milionów złotych.
  Hiszpanie nie chcą rozmawiać o powodach swojej decyzji.
  Ale wystawienie działki na sprzedaż oznacza, że ostatecznie wycofali się ze swoich planów. Cztery lata temu, kiedy kupowali kamienicę, zapowiadali, że budynek zostanie rozbudowany o szklany narożnik. Sugerowali, że inwestycja zajmie im trzy lata.

  W biurze nieruchomości, które zajmuje się transakcją, dowiedzieliśmy się, że zainteresowanie budynkiem jest spore.
  Wiadomo, że po sprzedaży budynek nie zmieni swojej funkcji. Tak jak i teraz, będą tam głównie biura, a na parterze sklepy. O tym, co będzie w dobudowanym gmachu, zdecyduje już nowy właściciel (jeśli Hiszpanie go znajdą).
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama