PKP przyspieszą

  PKP przyspieszą

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W trzy godziny z Wrocławia do Niemiec, a w pół - do Opola. Tak szybko będą jeździły pociągi. Unia Europejska kupi naszym kolejarzom lokomotywy, które będą pędzić nawet160 km/h.
  Na wyremontowanych dolnośląskich torach pociągi wreszcie będą mogły rozwijać duże prędkości.
  Na Dolny Śląsk trafi przynajmniej kilkanaście szybkich pociągów, które kupią wkrótce Polskie Koleje Państwowe. Za tę rewolucję na torach zapłaci Unia Europejska.

  To już niemal pewne, bo zakup nowego taboru (w skali kraju to 70 pociągów) Ministerstwo Rozwoju Regionalnego umieściło właśnie na liście unijnych projektów priorytetowych. Czyli takich, na które pieniądze dostanie w pierwszej kolejności.

  Każdy z nowych składów ma pomieścić co najmniej 200 osób. Wszystkie - według warunków przetargu- powinny być klimatyzowane i przystosowane do podróży osób niepełnosprawnych.
  Nowe pociągi będą kursowały na trasach łączących różne województwa, m.in. z Wrocławia do Poznania czy ze Zgorzelca - przez Wrocław, Opole i Katowice - do Krakowa.

  Pierwsze trzy składy mają przyjechać do nas w przyszłym roku. Będą jeździły ze Zgorzelca przez Wrocław do Opola, bo ta trasa - jako pierwsza- będzie już całkowicie zmodernizowana. Pozostałe wagony, między innymi te kupowane z myślą o połączeniu z Poznaniem, będą sukcesywnie dokupowane aż do 2014 roku.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PKP przyspieszyły

   Rzecznik Prasow PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   W artykule „PKP przyspieszą” Polska Gazeta Wrocławska z 16 .02.09r informacja o czasie jazdy pociągów na trasie Wrocław Zgorzelec mija się z prawdą. Z Wrocławia do Zgorzelca już...rozwiń całość

   W artykule „PKP przyspieszą” Polska Gazeta Wrocławska z 16 .02.09r informacja o czasie jazdy pociągów na trasie Wrocław Zgorzelec mija się z prawdą. Z Wrocławia do Zgorzelca już dzisiaj możemy dojechać w 2 godz. 30 min. a nie w 5 godzin. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. sukcesywnie - wg posiadanych środków - poprawia standard linii kolejowych m.in. na trasie Opole – Wrocław – Legnica – Zgorzelec. Trzeba również zwrócić uwagę, że modernizowane są nie tylko tory, ale także perony i urządzenia służące obsłudze podróżnych.
   Mirosław Siemieniec
   Rzecznik Prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
   Oddział Regionalny we Wrocławiu
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niestety żenada

   repulsyfikator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Przepraszam kto jest autorem tej infografiki? bo nie wiem do kogo mam się zwracać. Znajdują się na niej rażące błędy; po pierwsze: od kiedy odcinek Żmigród - Skokowa znajduje się na linii pomiędzy...rozwiń całość

   Przepraszam kto jest autorem tej infografiki? bo nie wiem do kogo mam się zwracać. Znajdują się na niej rażące błędy; po pierwsze: od kiedy odcinek Żmigród - Skokowa znajduje się na linii pomiędzy Wrocławiem a Głogowem? Po drugie: co jest zaznaczone pomiędzy Legnicą a Zgorzelcem? Najpierw odcinek do Żagania a potem? Bo na pewno nie przez Węgliniec... Po trzecie: te daty to są skąd? Wyssane z palca? Bo na stronie PLK S.A. jest wykaz prac modernizacyjnych na lata 08/09 oraz 09/10 i nie bardzo pokrywa się to ze stanem przedstawionym na grafice. Tekstu się nie czepiam, ponieważ szkoda mojego czasu... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hehe dobre

   iperyton (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   pewnie za 50 lat

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak można się tak pomylić...?

   czechofil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Pociągi pospieszne z Wrocławia do Zgorzelca w tej chwili już jeżdżą 2,5 h, więc skąd te pięć godzin, a docelowo trzy? To już nie można przed napisaniem artykułu zajrzeć do rozkładu jazdy PKP?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Normalnie

   mlodywroclaw.pl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Całe szczęście niedługo na Dolny Śląsk wejdą przewoźnicy niemieccy i czescy. Może wreszcie będzie normalnie. Bo w PKP to ja już nie uwierzę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Precz z unijnymi dotacjami dla PKP

   Kytutr

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Unia Europejska nie powinna dać nam złamanego centa, dopóki istnieje beton pod tytułem Polskie Koleje Państwowe. Ta wąsata zgraja najpierw zmarnotrawi każdą wyżebraną szantażem sumę, a potem...rozwiń całość

   Unia Europejska nie powinna dać nam złamanego centa, dopóki istnieje beton pod tytułem Polskie Koleje Państwowe. Ta wąsata zgraja najpierw zmarnotrawi każdą wyżebraną szantażem sumę, a potem rozłoży ręce w znanym geście "niedasię". zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama