Zdarte płyty nie dla legniczan

  Zdarte płyty nie dla legniczan

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkańcy chętnie kupiliby stare popękane płyty, zdzierane z legnickiego Rynku. Ale nie są one na sprzedaż.
  - W sam raz nadałyby się do wyłożenia alejki na mojej działce - mówi Jan Nawiejski.
  - Pewnie je wyrzucą na wysypisko i nikt z nich nie skorzysta.

  - Codziennie przychodzą do mnie ludzie z pytaniami, czy mogą sobie wziąć te płyty - przyznaje Piotr Mac, kierownik robót drogowych. - Nie możemy ich rozdać, bo są własnością Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy.

  Granitowe płyty robotnicy położyli zaraz po wielkiej powodzi, która zalała Legnicę w 1977 r. Wówczas zdjęto stary, urokliwy poniemiecki bruk. Granitowe płyty bardzo szybko okazały się niewypałem.

  - Są bardzo śliskie i dlatego niebezpieczne - mówi wiceprezydent Jadwiga Zienkiewicz. - Większość z nich jest już połamana. Kilka lat temu sprawdziliśmy, czy można je wygroszkować, aby były chropowate. Niestety, są za cienkie i dlatego nie możemy ich ponownie użyć na chodniki.

  Wiceprezydent twierdzi, że płyty nie będą sprzedawane ani rozdawane mieszkańcom. Teraz są składane w magazynie ZGM. Te, które są całe, zostaną użyte do wykładania murków, np. przy placach zabaw. Zaś połamane trafią na wysypisko.

  Wymiana nawierzchni na legnickim rynku zakończy się w przyszłym roku. Robotnicy położą bruk i bezpieczne granitowe chodniki.

  W Jaworze w tym roku także rozpocznie się kładzenie brukowej nawierzchni w Rynku. Tam również są śliskie płyty.
  - Udało się je wygroszkować, dzięki czemu są chropowate - mówi Leszek Światkowski z jaworskiego magistratu. - Układamy z nich chodniki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama