Na obwodnicę pójdzie budżet

  Na obwodnicę pójdzie budżet

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trzy miliardy złotych - tyle ma kosztować wybudowanie dojazdów do mostu Rędzińskiego w ramach autostradowej obwodnicy Wrocławia.
  W piątek poznaliśmy firmy, które chcą wybudować fragmenty obwodnicy. Chodzi o odcinek od Magnic do lotniska i od lotniska do Długołęki. To będą dojazdy do gigantycznego mostu Rędzińskiego. Z estakadami powinien mieć ponad 1700 m długości.
  Do walki o fragment od Magnic do lotniska stanęło aż 6 firm. Najdrożej swoje usługi wyceniło konsorcjum Eurovia Polska. Za budowę 13-kilometrowego odcinka zaproponowała 950 mln zł. Najtańszą ofertę przedstawił Budimex Dromex - 780 mln zł.
  O wiele droższy jest drugi fragment obwodnicy - od lotniska Strachowice do Długołęki. Tu zgłosiły się trzy konsorcja. Najlepszą pod względem finansowym ofertę przedstawiła portugalska firma Mota-Engil. Uznała, że wybudowanie 20-kilometrowego odcinka pochłonie 2 miliardy 120 milionów zł.
  Jeśli nie będzie protestów, to być może już po wakacjach podpisane zostaną umowy ze zwycięzcami. Obwodnica ma powstać w ciągu dwóch i pół roku od tego czasu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama