Pucharu nie zdobędą na pewno

Marcin Indzierowski
18 punktów Darii Mieloszyńskiej to było za mało na Energę
18 punktów Darii Mieloszyńskiej to było za mało na Energę Janusz Wójtowicz
Na ćwierćfinale zakończyły swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski Eventim Cup ekipy CCC i Finepharmu.

Polkowiczanki dobrze zaczęły mecz z Energą. Dzięki dobrej skuteczności w ataku (w inauguracyjnej odsłonie trafiły trzy trójki, czyli tyle, ile czasem przez cały mecz), w 9. minucie prowadziły 28:18.

Trener Krzysztof Koziorowicz zgodnie z przedmeczową obietnicą dość szybko posłał na parkiet młodsze zawodniczki, a te nie potrafiły utrzymać korzystnego wyniku. Energa po serii punktowej 13:0 w 13. minucie objęła prowadzenie, które z czasem urosło nawet do 10 punktów (39:49). W pierwszej połowie pomarańczowe kiepsko radziły sobie w obronie, odnotowały też aż 13 strat.

Po zmianie stron gra CCC wyglądała znacznie lepiej i efektem było wyrównanie wyniku w 28. minucie (55:55 o serii punktowej 10:0). Po chwili dziewczyny Koziorowicza dołożyły kolejne cztery oczka i przed ostatnią kwartą miały czteropunktową przewagę (61:57). Losy meczu ważyły się do samego końca. Torunianki najpierw wyrównały (65:65 w 35. minucie), a 90 sekund przed końcem wyszły na prowadzenie, którego już nie oddały.

Finepharm toczył wyrównany bój z gospodarzem zawodów, Lotosem PKO BP, tylko przez pierwsze minuty. Jeleniogórzanki przez moment nawet prowadziły (10:9), ale od stanu 12:13 do końca kwarty rzuciły już tylko 4 punkty, podczas gdy gdynianki aż 17. W kolejnych odsłonach Lotos, choć grał głównie rezerwowym składem, powiększał przewagę.

- Potrafiliśmy stawić opór Lotosowi tylko przez kilka minut. Nie mieliśmy argumentów, żeby dłużej postawić się drużynie tej klasy. Nie dość, że przegraliśmy, to jeszcze kontuzji nabawiła się Magda Skorek, która prawdopodobnie skręciła staw skokowy - powiedział nam Miodrag Gajić, trener Finepharmu.

W piątkowych półfinałach Wisła zmierzy się z AZS-em Gorzów (godz. 16), a Lotos zagra z Energą (18).

Energa Toruń - CCC Polkowice 71:67 (22:28, 27:13, 8:20, 14:6)

CCC: Mieloszyńska 18 (2), Carter 16, Pietrzak 8 (1), Gajda 8 (1), Robbins 6, Małaszewska 4, Jeziorna 3, Gajewska 2, Rozwadowska 2, Bednarczyk 0, Paździerska 0.

Lotos PKO BP Gdynia - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 91:44 (30:16, 14:8, 25:12, 22:8)

Finepharm: Górzyńska-Szymczak 18 (1), Skorek 12, Okorie 3 (1), Kędzia 3, Arodź 2, Kret 2, Merideth 2, Reese 2, Wójcik 0, Niewrzawa 0.