Z Wiednia do Wrocławia

  Z Wiednia do Wrocławia

  Magdalena Talik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W piątek już po raz kolejny wystąpili w filharmonii absolwenci Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu.
  Koncert nie przyciągnął miłośników znanych nazwisk, bo zagraniczna młodzież jeszcze przez pewien czas będzie anonimowa, ale dostarczył sporo przyjemności.

  Przede wszystkim zachwyciła doskonała forma orkiestry Filharmonii Wrocławskiej. Kiedy młody Alexander Kral prowadził zespół w "Livre pour orchestre" Lutosławskiego, czuło się wprost rozpierającą energię, jaką ma w sobie ta kompozycja.

  Mniej ciekawie wypadł hit wieczoru - koncert skrzypcowy Sibeliusa, który okazał się zbyt dużym wyzwaniem dla wiolinistki Moniki Hager i z jej powodu zapewne Dirk Edelkamp podyktował orkiestrze za wolne tempo, co w dużej mierze pozbawiło ten rapsodyczny utwór koniecznej żywiołowości.

  Ciekawiej wypadły dwie kompozycje Ravela. W jego koncercie fortepianowym G-dur solistka Szu-Han Chiu nie grała zbyt wyraziście, ale towarzyszący jej dyrygent Yanija Huang świetnie poprowadził orkiestrę, dbając o wyeksponowanie bogatej kolorystyki.

  Jednak wieczór skradł dla siebie Lam Tran Dinh - pod jego batutą suita "Dafnis i Chloe" zabrzmiała zniewalająco, z idealnym kreowaniem nastroju i budowaniem napięcia aż do porywającego finału.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama