Najlepsi dostaną Złote Miedziaki

  Najlepsi dostaną Złote Miedziaki

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W Polkowicach zaczyna się święto teatru. Kilkanaście spektakli i same gwiazdy w obsadzie.
  Joanna Trzepiecińska, Renata Dancewicz, Ewa Błaszczyk, Ewa Szykulska, Franciszek Pieczka, Zbigniew Zapasiewicz, Andrzej Seweryn i jego córka Maria Seweryn wystąpią, między innymi, podczas XI Polkowickich Dni Teatru. W tym roku patronat honorowy nad imprezą objął Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego w Warszawie. Oficjalnie otworzy imprezę 20 lutego w auli Zespołu Szkół.

  Andrzej Wierdak, dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji, organizatora Dni, żartuje, że gdyby jeszcze raz przyszło mu starać się o patronat tego znanego aktora, toby się zawahał.
  - Największym problemem okazał się brak czasu, bo jest to człowiek bardzo zajęty, ledwie udało mu się wykroić dwa dni na nasze święto - mówi.

  Sam Englert był jednak zdecydowany, by patronat przyjąć.
  - W Polkowicach, mieście, którego wielu Polaków szuka błądząc po mapie, zebrali się ludzie, którzy realizują festiwal teatralny z prawdziwego zdarzenia, którzy znaleźli sposób, by ściągnąć do siebie nawet tych, wydawałoby się, niedostępnych - napisał w liście do organizatorów.

  Polkowicka impreza tradycyjnie podzielona jest na nurty dla dzieci, dla młodzieży i dla dorosłych. Tradycyjnie też oprócz spektakli można obejrzeć wystawy i projekcje filmowe (w tym roku przegląd dokonań Jana Englerta).

  Pierwsze przedstawienie w ramach PDT obejrzą najmłodsi już dziś, 9 lutego. Olsztyński Teatr Lalek zaprezentuje im "Igraszki z diabłem". Spektakle dla dorosłych rozpocznie 11 lutego Teatr Polski ze Szczecina. Widzowie obejrzą "Tuwima Zaczarowanego" w reż. Adama Opatowicza. W programie imprezy są, m.in.: recital Ewy Błaszczyk (15 lutego), Teatru Polonia z Warszawy (26 lutego), Teatru Groteska z Krakowa (2-3 marca), Teatru im. Stefana Jaracza z Łodzi (7 marca), Teatru Powszechnego z Warszawy (9 marca), Teatru Ludowego z Krakowa (19 marca) i na zakończenie Teatru im. Witkacego z Zakopanego (28 marca).

  Po raz pierwszy w historii imprezy wręczone zostaną Złote Miedziaki, nagrody publiczności przyznane po X edycji, m.in. za najlepszą rolę, spektakl i reżyserię.
  Karnety na spektakle rozeszły się już dawno. Zostało jeszcze po kilka biletów na recital Ewy Błaszczyk (15 lutego, godz. 17), "Galapagos" - przedstawienie wrocławskiego Teatru Pantomimy (17 lutego, godz. 19) i "Zamarzniętą" Teatru Wytwórnia z Warszawy (5 marca, godz. 17).

  Informacje w sprawie kupna lub rezerwacji biletów udzielane są pod numerem tel: 076-746-88-14.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama