Poświęć weekend dla zdrowia. Skorzystaj z bezpłatnych badań...

  Poświęć weekend dla zdrowia. Skorzystaj z bezpłatnych badań kardiologicznych

  AAG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Małgorzata Genca

  Uniwersytecki Szpital Kliniczny organizuje bezpłatne badania i porady kardiologów. Miasto zaprasza na Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Małgorzata Genca

  Ten weekend upłynie we Wrocławiu pod znakiem zdrowia. Na Wyspie Słodowej po raz kolejny odbędą się Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia.

  W sobotę w godzinach 12-17, a w niedzielę od 12 do 18 można będzie skorzystać z porad lekarzy specjalistów, psychologów, pedagogów, logopedów, dietetyków i fizjoterapeutów. To okazja by wykonać m.in. EKG, pomiary glukozy, ciśnienia tętniczego, tkanki tłuszczowej i cholesterolu, badanie stóp czy badania USG tarczycy.

  Będą też lekcje samobadania piersi, porady na temat prawidłowego żywienia oraz konsultacje dietetyczne, psychodiete-tyczne i trenerski. W ramach profilaktyki chorób kręgosłupa odbędą się warsztaty skierowane do osób pracujących w pozycji siedzącej.

  Sercu jest też poświęcona profilaktyczna akcja, którą organizuje Uniwersytecki szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej. Od godziny 11 w holu głównym szpitala będą wykłady specjalistów, bezpłatne badania i porady lekarzy kardiologów i dietetyków.

  W programie m.in. prelekcje prof. Andrzeja Mysiaka, który opowie o kardiologii XXI wieku (godz.11), prof. Marty Negrusz - Kaweckiej nadciśnieniu tętniczym - cichym zabójcy (godz. 11.30). Dr Małgorzata Kobusiak - Prokopowicz wyjaśni, czy ból w klatce piersiowej to zawsze zawał (godz.12), a dr Marcin Protasiewicz powie o dobrym i złym cholesterolu (godz. 12.30). Czy możemy poprawić „elektrykę” serca? - na to pytanie odpowie dr Marcin Dzidowski (godz. 13). Mgr Bartek Kilian, mgr Andrzej Poniewierka poradzą, jak aktywność fizyczna pomaga sercu (godz. 13.30). Od dr hab. Wiktora Kuliczkowskiego dowiemy się, jak można leczyć „przez dziurkę od klucza”, czyli co potrafi współczesna kardiologia inwazyjna (godz. 14).

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   badania

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Warto zrobić cos dla siebie. zdrowie mamy jedno

   Filmy

   Polecamy

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Gry On Line - Zagraj Reklama