Dziś mecz Wisła - Śląsk: Spotkanie o europejskie puchary

JG

Jeśli Legia Warszawa sięgnie po mistrzowski tytuł i jednocześnie wywalczy Puchar Polski (wczoraj awansowała do finału), to będzie grała w eliminacjach Ligi Mistrzów. Wtedy miejsce w Lidze Europy przypadające zdobywcy krajowego pucharu zabierze drużyna, która w finale przegrała - Śląsk lub Wisła. Można zatem założyć z dużym prawdopodobieństwem, że zespół, który dziś wygra, zagra w europejskich pucharach.

©Janusz Wójtowicz

Jest to jednak jedyny taki przypadek. Gdyby bowiem Legię na finiszu ligowych rozgrywek dogonił, a potem wyprzedził na przykład Lech, a stołeczna jedenastka sięgnęłaby po Puchar Polski (PP), to ekipa przegrana zostałaby bez europejskich pucharów.

Trudno się jednak spodziewać, by warszawianie wypadli poza pierwszą trójkę w ekstraklasie. Nawet jeśli zatem nie zdobędą mistrzostwa, a Śląsk do finału PP nie awansuje, to w tych drugich rozgrywkach powinniśmy kibicować właśnie ekipie Jana Urbana. Gdyby bowiem to trofeum zdobyła, a w lidze zajęła drugie lub trzecie miejsce, to prawo gry w eliminacjach LE zdobędzie także czwarta drużyna na koniec tabeli.

Początek rewanżu 1/2 Pucharu Polski w Krakowie o godz. 18.30. Transmisja TVN Turbo. W pierwszym spotkaniu we Wrocławiu Śląsk wygrał 2:1.