Edyta Terka dostanie 4 tys. zł

  Edyta Terka dostanie 4 tys. zł zabezpieczenia

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Cztery tysiące zł miesięcznie sąd przyznał Edycie Terce jako zabezpieczenie renty na czas trwania procesu o odszkodowanie.
  W piątek matka kobiety rozpoczęła walkę o właściwą rentę dla córki w procesie cywilnym.

  31-letnia Edyta Terka od 6,5 roku leży w śpiączce po operacji tarczycy. Zabieg się udał, ale nastąpiły komplikacje. W ranie pooperacyjnej powstał krwiak, który doprowadził do niedotlenienia mózgu. W ubiegłym roku sąd uznał winę Ryszarda M., ordynatora nieistniejącego już szpitala im. Rydygiera, i Ryszarda S., lekarza dyżurującego w nocy po operacji Edyty.

  Wyrok skazujący lekarzy pozwolił Wiesławie Terce, matce Edyty, walczyć w procesie cywilnym o odszkodowanie. Matka Edyty domaga się od obu lekarzy i województwa dolnośląskiego, do którego należał szpital, miliona złotych odszkodowania, 600 tysięcy zwrotu kosztów leczenia i renty w wysokości 8 tysięcy złotych miesięcznie.

  Lekarze nie stawili się w piątek na rozprawie. Sędzia Anna Stańczyk wysłuchała świadka - lekarza neurologa, który przychodzi do Edyty Terki z wizytami domowymi. Wyliczył szczegółowo, jakie są koszty leków, które przepisuje chorej. Stwierdził też, że wymaga ona co najmniej trzech godzin rehabilitacji dziennie. Teraz matki Edyty nie stać nawet na godzinę rehabilitacji tygodniowo.

  Kobiety są zadłużone. Wiesława Terka, matka chorej kobiety, przedstawiła sądowi ich sytuację materialną: leczenie Edyty kosztuje ok. 1300 zł miesięcznie, renta Edyty to 552 zł i zasiłek pielęgnacyjny - 153 zł. Z tytułu opieki nad córką MOPS przyznał jej świadczenie pielęgnacyjne - 420 zł. Jest jeszcze renta rodzinna po ojcu Edyty - 216 zł. W sumie daje to 1351 zł.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama