Ważne
  Zbrzyzny budzi misie z KGHM

  Zbrzyzny budzi misie z KGHM

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego bije na alarm. Według niego, po trzech latach rządów prawicy i liberałów gospodarczych KGHM znalazł się na skraju katastrofy.
  Zdaniem posła, tak źle nie było od 1992 roku. W opublikowanym we wtorek liście otwartym do premiera Donalda Tuska przewodniczący ZZPPM poseł Ryszard Zbrzyzny nie zostawia suchej nitki na zarządzie Mirosława Krutina i pyta, jak długo jeszcze rząd pozwoli na wyniszczanie Polskiej Miedzi.
  - Pora tych misiów obudzić z zimowego snu - groził Ryszard Zbrzyzny na wtorkowej konferencji prasowej.

  Wśród poruszanych przez związkowców kwestii jest obrona ubiegłorocznego zysku KGHM przed zakusami właścicieli. Związek przypomina, że w latach 2006-2008 na życzenie kolejnych ministrów Skarbu Państwa zabrano Polskiej Miedzi jako dywidendę 7,2 mld zł.
  - To o miliard złotych więcej, niż dziś wynosi wartość spółki - wyliczył Ryszard Zbrzyzny.

  Związkowcy przywołują prasowe spekulacje, że podczas czerwcowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy na dywidendę ma być przeznaczone 50 proc. ubiegłorocznego zysku KGHM. Twierdzą, że taka decyzja spowoduje konieczność zaciągnięcia wielomilionowego kredytu, by firma mogła wypłacić zysk właścicielom.
  - Trudno się odnieść do tych informacji, bo żadnych sygnałów o wielkości dywidendy nie dostaliśmy - mówi Przemysław Ziółek. - Zarząd nie rekomendował też wysokości dywidendy. Prezes Mirosław Krutin wielokrotnie powtarzał jednak, że im więcej pieniędzy zostanie w KGHM podczas kryzysu, tym lepiej dla firmy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo