Sport

    Żużel, Złoty Kask: Awans Tomasza Jędrzejaka

    Żużel, Złoty Kask: Awans Tomasza Jędrzejaka

    PK

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Do ostatniego wyścigu nie był pewny Tomasz Jędrzejak, czy wywalczy awans do finału Złotego Kasku, który jest jednocześnie przepustką do walki o Grand Prix 2014. Na szczęście lider Betardu Sparty przywiózł "trójkę" i wraz z pięcioma innymi żużlowcami może myśleć o kolejnych zawodach.
    Tomasz Jędrzejak (zdjęcie ilustracyjne)

    Tomasz Jędrzejak (zdjęcie ilustracyjne) ©Janusz Wójtowicz

    Miał to szczęście "Ogór", że w 20. biegu startował z pierwszego pola, bo na torze w Opolu to duży handicap. Wyszedł więc Jędrzejak ze startu najlepiej jak potrafił i zostawił za sobą Rafała Okoniewskiego i Piotra Pawlickiego, którzy zameldowali się na podium.

    Niespodzianki? W Rawiczu przepadł Piotr Protasiewicz, a w Krośnie Rune Holta. Dalej nie pojedzie też Piotr Świderski, ale jego kolega ze Startu Gniezno Sebastian Ułamek spisał się całkiem, całkiem. Obaj stawią w czwartek czoło wrocławskiej Sparcie.

    Opole: 1. Dudek (Falubaz) - 13 (1,3,3,3,3), 2. Okoniewski (Marma) - 11 (2,3,3,1,2), 3. Pi. Pawlicki (Unia L.) - 11 (2,3,2,3,1), 4.
    Miedziński (Unibax) - 10 (3,2,d,2,3), 5. Jędrzejak (Sparta) - 10 (3,2,1,1,3), 6. Walasek (Marma) - 9+3 (3,2,0,3,1) - rez., 7. Curyło (Polonia B.) - 9+2 (0,1,3,2,3), 8. E. Pulczyński (Unibax) - 7 (0,1,3,3,0), 9. Kuciapa (Lubelski Węgiel) - 7 (3,3,1,0,d), 10. K. Gomólski (Unia T.) - 7 (1,d,2,2,2), 11. Kościuch (GKM) - 7 (1,1,2,1,2), 12. Burza (Kolejarz O. - 5 (2,0,1,d,2), 13. M. Rempała (Kolejarz O.) - 4 (d,1,0,2,1), 14. Skórnicki (Ostrovia) - 4 (1,2,t,0,1), 15. Chrzanowski (GKM) - 3 (2,0,1,0,0), 16. Jamroży (Orzeł) - 3 (0,0,2,1,d)

    Rawicz: 1. Baliński (Unia L.) - 13 (2,2,3,3,3), 2. Ułamek (Start) - 13 (3,2,2,3,3), 3. Prz. Pawlicki (Unia L.) - 11+3 (3,3,2,w,3), 4. T. Musielak (Unia L.) - 11+2 (1,3,2,2,3), 5. Mi. Szczepaniak (Ostrovia) - 11+1 (1,3,3,3,1) - rez., 6. Protasiewicz (Falubaz) - 10 (3,0,3,2,2), 7. Puszakowski* (Kolejarz R.) - 9 (2,2,3,0,2), 8. T. Rempała (Kolejarz O.) - 7 (3,1,1,1,1), 9. S. Musielak (Kolejarz R.) - 6 (w,2,d,2,2), 10. Sówka (Marma) - 5 (1,3,0,1,0), 11. Świderski (Start) - 5 (2,1,2,0,-), 12. Woźniak (Polonia) - 4 (0,0,1,3,0), 13. Dym (Kolejarz R.) - 3 (1,1,1,d,d), 14. Strzelec (Włókniarz) - 4 (2,0,0,1,1), 15. Mitko (ROW) - 4 (0,1,1,2,0), 16. Jędrzejewski (Kolejarz O.) - 3 (0,0,0,1,2), 17. Łopaczewski (Kolejarz O.) - 1 (1). * Puszakowski awansował jako zawodnik gospodarza finału.

    Krosno: 1. Zengota (Unia L.) - 14 (3,2,3,3,3), 2. Kołodziej (Unia T.) - 14 (2,3,3,3,3), 3. Janowski (Unia T.) - 14 (3,3,3,2,3), 4. Buczkowski (Polonia) - 12 (3,3,2,2,2), 5. Jeleniewski (Lubelski Węgiel) - 10 (2,2,2,2,2) - rez., 6. M. Jabłoński (Włókniarz) - 9 (2,2,3,1,1), 7. Kościecha (Polonia) - 8 (1,2,2,3,d), 8. Holta (Włókniarz) - 7 (0,0,1,3,3), 9. Jamróg (Unia T) - 7 (3,1,1,d,2), 10. Adamczak (Start) - 7 (1,3,t,1,2), 11. Kiełbasa (KSM Krosno) - 4 (d,1,1,2,-), 12. Baran (Lubelski Węgiel) - 4 (1,d,2,1,-), 13. Stachyra (Wybrzeże) - 3 (2,1,d,-,-)

    Czytaj także

      Komentarze (6)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      HELMOND

      KRÓL WROCKA (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 14 / 16

      OGÓR TY JUZ NIC NIE MUSISZ TYLKO MOZESZ!!!!! KRÓL JEST JEDEN !!!!

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      HELMOND

      KRÓL WROCKA (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 17 / 10

      OGÓR TY JUZ NIC NIE MUSISZ TYLKO MOZESZ!!!!! KRÓL JEST JEDEN !!!!

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Sparta

      kibic (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 20 / 20

      Ogór nasz Mistrz! :D

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      ?

      ? (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 38 / 3

      Ciekawy jestem jakby wypadł Ogór w GP?


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      płot

      Raba (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 19 / 6

      normalnie... za płot !

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      ....

      wrocławiak (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 10 / 24

      nikt mu nie borni od tylu lat tam awansować.....

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać