Taki jest Wrocław naszych marzeń

  Taki jest Wrocław naszych marzeń

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  300 pomysłów mieszkańców na lepszy Wrocław. Na ich podstawie architekci będą zmieniali miasto.
  Czy zlikwidować wszystkie ogródki działkowe w mieście, a w ich miejsce stworzyć nowe - na Osobowicach? Jak powinny zmienić się okolice Dworca Świebodzkiego? Gdzie budować nowe linie tramwajowe, a gdzie drapacze chmur?

  To tylko część pytań, na które będą musieli wkrótce odpowiedzieć urzędnicy. Do Biura Rozwoju Wrocławia wpłynęło właśnie aż trzysta pomysłów mieszkańców na miasto. Na ich podstawie ma powstać dokument, w oparciu o który pracować będą później wszyscy architekci i wydawane będą pozwolenia na budowę.


  Nie wszystkie pomysły są trafione, nie wszystkie są realne. Ale pewnie znajdą się i takie, które pozwolą stworzyć lepszy Wrocław. Taki, o jakim marzą sami mieszkańcy.

  Oto wybrane pomysły spośród zgłoszonych do urzędu.

  Dworzec Świebodzki
  Koniec z targowiskiem, które działa tu obecnie. Okolice dworca powinny zamienić się w nowoczesne centrum. Najlepiej zagospodarować je tak, aby przypominało zmodernizowany plac Grunwaldzki. Powinny tu powstać biurowce, centrum handlowe i mieszkania. Ale należy pomyśleć także o nowym układzie komunikacyjnym. Najlepszym rozwiązaniem byłby podziemny tunel.

  Ogródki działkowe
  Marchewka, cebula i pietruszka w mieście? Jeśli chcemy myśleć o rozwoju, trzeba z tym skończyć. Ogródki na Kowalach, Księżu Małym, Kosmonautów czy Nowym Dworze powinny zostać zlikwidowane. Wtedy tereny te będzie można zabudować. Ale działkowcy nie zostaną bez niczego. Wrocław mógłby przekazać im pola irygacyjne na Osobowicach. Powstałby tam gigantyczny ogród działkowy dla całej stolicy Dolnego Śląska.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brednie

   D.R. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 24

   "Wrocław będzie miał wkrótce Tramwaj Plus, czyli szybką kolejkę miejską"
   Boze ! Wybacz mu bo nie wie co wygaduje!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wrocławianie o mieście przyszłości

   gres (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 17

   Pomysł dotyczący połączenia dwóch inwestycji ,to jest budowy tzw.Trasy Krakowskiej oraz przedłużenia linii tramwajowej z Wrocławia w kierunku Radwanic jest rozsądny, tym bardziej ,że obecna ulica...rozwiń całość

   Pomysł dotyczący połączenia dwóch inwestycji ,to jest budowy tzw.Trasy Krakowskiej oraz przedłużenia linii tramwajowej z Wrocławia w kierunku Radwanic jest rozsądny, tym bardziej ,że obecna ulica Opolska jest przewidziana jako osiedlowa droga lokalna ,która ma zapewnić spokój i komfort życia mieszkańcom z istniejących tu i z nowobudowanych domów.Dobrze ,ze istnieją trzy możliwe rozwiązania dla tak kosztownej inwestycji tramwajowej,która kiedyś planowana była ulicą Opolską ,a stać się mogła wielką uciążliwością dla tutejszych mieszkańców,a mianowicie: budowa linii tramwajowej wzdłuż projektowanej"Trasy Krakowskiej"( wzdłuż torów kolejowych do Brochowa),polepszenie kursowania autobusu linii 134 przy jednoczesnej naprawie nawierzchni ulicy Opolskiej,czy też wreszcie urochomienie kursowania szynobusu torami kolejowymi.


   Pomysł wyrzucenia ogródków działkowych w jedno miejsce jest kolejnym wyrazem ignorancji władz miejskich,które nie chcą uszanować potrzeb mieszkańców miasta, a nie tych,którzy popierają budowę nowych osiedli. To ogródki działkowe,zwłaszcza te istniejące od kilkudziesięciu lat w dzielnicach peryferyjnych powinny stanowić oazę zieleni przy każdym nowopowstającym osiedlu,a nie stawać się miejscem i przedmiotem " agresji" deweloperów.Czy ktoś myśli o wyrzuceniu wszystkich parków w jedno miejsce poza granice miasta,podobnie wszystkich kin,galerii handlowych czy urzędów?To kolejny koszmarny pomysł urzędników!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na tych G.......ch Osobowickich

   kula (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 22

   Post usunięty ze względu na złamanie regulaminu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pozddrawiam Wrocław i polecam..

   bruno (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 22

   Post usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dwie uwagi:

   gaxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 20

   Pisząc o ogródkach, ktoś zapomniał o tych, które ciągną się od Prusa do Bujwida. Biurowce na trasie nowego tramwaju to genialny pomysł. Pracowałem swego czasu na Powstańców Śl, niedaleko Arkad....rozwiń całość

   Pisząc o ogródkach, ktoś zapomniał o tych, które ciągną się od Prusa do Bujwida. Biurowce na trasie nowego tramwaju to genialny pomysł. Pracowałem swego czasu na Powstańców Śl, niedaleko Arkad. Tramwaje były wypchane po brzegi i wylewała się z nich zawsze masa ludzi do pobliskich biurowców. Ale jak wiadomo nasi urzędnicy wymyślili, że wieżowce będą rozsiane po całym mieście i nie będzie żadnej dzielnicy biurowej, więc wydaje się być nierealne połączenie tych dwóch założeń. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama