Koszmarna wpadka Finepharmu

Michał Lizak
Magdalena Skorek - jedyny jasny punkt Finepharmu
Magdalena Skorek - jedyny jasny punkt Finepharmu Marcin Oliva Soto
To miało być spotkanie, w którym jeleniogórzanki wreszcie poprawią słaby bilans spotkań w roli gospodarza(wygrały zaledwie 2 z ośmiu spotkań). Skończyło się na fatalnej porażce 54:77.

Martwi nie tylko wynik, ale też pozostawiająca wiele do życzenia dyspozycja akademiczek.

Spotkanie rozstrzygnęło się w zasadzie w drugiej kwarcie, którą skazywana na porażkę ekipa z Łodzi (do tej pory 1 wygrana w 9 meczach wyjazdowych) wygrała bardzo wyraźnie - aż 26:11. Gospodynie nie radziły sobie przede wszystkim z wysokimi zawodniczkami ŁKS-u, wśród których brylowała była zawodniczka CCC - Olga Żytomirska.

W drużynie Finepharmu nie zawodziła w zasadzie tylko jedna zawodniczka - Magdalena Skorek. Zdobyła najwięcej punktów, zaliczyła najwięcej asyst i zbiórek. Ale sama meczu wygrać po prostu nie mogła.

17-punktowa przewaga ŁKS--u z pierwszej połowy ustawiła spotkanie, ale nie skazywała jeszcze Finepharmu na porażkę. Trzecia kwarta nie pozostawiła jednak żadnych złudzeń - łodzianki dołożyły kolejne 12 punktów i już przed rozpoczęciem ostatnich 10 minut kwestia końcowego wyniku była rozstrzygnięta.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra - ŁKS Siemens AGD Łódź 54:77 (11:13, 11:26, 8:20, 24:18)

Finepharm AZS KK: Skorek 20 (2), Reese 13 (3), Górczyńska-Szymczak 10, Kędzia 4, Merideth 2, Kret, Wójcik, Arodź.

ŁKS: Żytomirska 19, Sobczyk 17 (2), Elliott 13, Perlińska 12 (2), Kovalenko 8, Wlaźlak 4, Kenig 4.

W statystyce: zbiórki - 26:35 (Meredith i Skorek po 7 - Sobczyk 12), asysty - 10:14 (Skorek 5 - Perlińska 7)
Bohaterka spotkania: Magdalena Skorek - pod każdym względem najlepsza zawodniczka ekipy gospodarzy. Ale w tak zespołowym sporcie w pojedynkę niewiele można zdziałać.