Producent komputerów opóźnia otwarcie fabryki pod Legnicą

  Producent komputerów opóźnia otwarcie fabryki pod Legnicą

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Lenovo jeszcze nie ruszyło, a już zwalnia ludzi. Nowy termin otwarcia chińskiej fabryki: maj.
  Spółka Lenovo Poland potwierdza, że ze 102-osobowej załogi zatrudnionej do powstającej pod Legnicą fabryki komputerów zwolniła 47 pracowników. Winę zrzuca na budowniczych potężnej hali, w której już w grudniu 2008 roku miała ruszyć produkcja. Obiekt wciąż nie jest gotowy.

  - Z powodu znaczących opóźnień leżących po stronie dewelopera harmonogram prac budowlanych fabryki Lenovo w Legnickim Polu uległ przesunięciu - wyjaśnia przedstawiciel koncernu. - Z tego powodu firma Lenovo jest zmuszona podjąć działania mające na celu czasowe zmniejszenie zatrudnienia pracowników fabryki oraz tymczasowo zawiesić plan dalszego zatrudniania.

  Sytuacja jest dziwna, bo zaledwie dwa tygodnie temu - gdy ze świata nadeszła hiobowa wieść, że Lenovo zamierza o 2,5 tys. osób zredukować zatrudnienie w Chinach i Stanach Zjednoczonych - te same osoby zapewniały, że w Polsce rekrutacja trwa zgodnie z planem.

  Według przekazanych nam wówczas informacji w ostatnich tygodniach umowy o pracę miało podpisać 50 kandydatów do kadry kierowniczej i ok. 80 specjalistów, m.in. od kadr i finansów. Lenovo Poland przymierzało się do zatrudnienia kolejnych 800 osób, w tym 500 pracowników produkcyjnych.

  To kolejne zamieszanie wokół chińskiej inwestycji - w połowie zeszłego roku mówiono, że nowa fabryka rozpocznie działalność we wrześniu.

  Tymczasem nowy komunikat głosi, że proces rekrutacyjny został wstrzymany na mniej więcej trzy miesiące. Rozpoczęcie produkcji komputerów w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Lenovo zapowiada obecnie na maj.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zdjęcie

   Niclas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 25

   Hala na zdjęciu to nie jest hala firmy lenovo

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama