Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauczą się w laboratoriach

Agata Grzelińska
W Gimnazjum nr 14 uczniowie będą oglądali doświadczenia już od poniedziałku
W Gimnazjum nr 14 uczniowie będą oglądali doświadczenia już od poniedziałku Tomasz Hołod
Piętnaście szkół dostało nowe pracownie. Tak Wrocław zachęca młodych do nauk ścisłych.

Uczniów piętnastu wrocławskich gimnazjów i szkół średnich czeka w nowym semestrze miła niespodzianka - miasto zafundowało im supernowoczesne pracownie biologiczno-chemiczne, chemiczne i fizyczne.
- Zależy nam na promocji nauk ścisłych - mówi Lilla Jaroń, dyrektor wydziału edukacji we wrocławskim magistracie. - Młodzież powinna zaczynać przygodę z naukami przyrodniczymi od eksperymentów, a nie od wzorów i teorii - tłumaczy.

Pracownie kosztowały od 150 do 300 tys. zł, w sumie ponad 5,5 mln zł. W pierwszej kolejności dostały je duże szkoły, których uczniowie mają osiągnięcia w olimpiadach.
Młodzież z Gimnazjum nr 14 przy ul. Kołłątaja już przed feriami widziała swoją nową klasę chemiczną. Chociaż ze sprzętów uczniowie skorzystają po feriach, na kółko chemiczne już wielu się zapisało.
- Wreszcie mamy bezpieczne degestorium z wyciągiem, czyli przeszkloną komorę, z której odparowywane są szkodliwe opary i w której można będzie bezpiecznie przeprowadzać doświadczenia chemiczne - mówi Anna Szczypka, nauczycielka chemii.

Do pracowni fizycznych zakupiono tory powietrzne, elektroniczne lasery, wirownice z napędem, wahadła Maxwella, siatki Faradaya, do biologicznych - modele anatomiczne i mikroskopy.
- Docelowo takie pracownie będą we wszystkich wrocławskich szkołach - obiecuje Lilla Jaroń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska