Nauczą się w laboratoriach

  Nauczą się w laboratoriach

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Piętnaście szkół dostało nowe pracownie. Tak Wrocław zachęca młodych do nauk ścisłych.
  Uczniów piętnastu wrocławskich gimnazjów i szkół średnich czeka w nowym semestrze miła niespodzianka - miasto zafundowało im supernowoczesne pracownie biologiczno-chemiczne, chemiczne i fizyczne.
  - Zależy nam na promocji nauk ścisłych - mówi Lilla Jaroń, dyrektor wydziału edukacji we wrocławskim magistracie. - Młodzież powinna zaczynać przygodę z naukami przyrodniczymi od eksperymentów, a nie od wzorów i teorii - tłumaczy.

  Pracownie kosztowały od 150 do 300 tys. zł, w sumie ponad 5,5 mln zł. W pierwszej kolejności dostały je duże szkoły, których uczniowie mają osiągnięcia w olimpiadach.
  Młodzież z Gimnazjum nr 14 przy ul. Kołłątaja już przed feriami widziała swoją nową klasę chemiczną. Chociaż ze sprzętów uczniowie skorzystają po feriach, na kółko chemiczne już wielu się zapisało.
  - Wreszcie mamy bezpieczne degestorium z wyciągiem, czyli przeszkloną komorę, z której odparowywane są szkodliwe opary i w której można będzie bezpiecznie przeprowadzać doświadczenia chemiczne - mówi Anna Szczypka, nauczycielka chemii.

  Do pracowni fizycznych zakupiono tory powietrzne, elektroniczne lasery, wirownice z napędem, wahadła Maxwella, siatki Faradaya, do biologicznych - modele anatomiczne i mikroskopy.
  - Docelowo takie pracownie będą we wszystkich wrocławskich szkołach - obiecuje Lilla Jaroń.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama