Wrocław - miasto tolerancji

  Wrocław - miasto tolerancji

  Katarzyna Kroczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Studenci wrocławskiej Akademii Medycznej przeprowadzają właśnie unikatowe badania życia seksualnego wrocławskich gejów. - To pierwsza tego typu praca w Polsce, a może nawet i na świecie - przyznaje prof. Zygmunt Zdrojewicz, dolnośląski konsultant ds. seksuologii.
  Wrocławscy geje czasem poznają się w internecie. Gdy są zakochani, również mają motyle w brzuchu, a związek to dla nich także bezpieczeństwo i zaufanie. Choć zdarza im się pójść do łóżka ze zwykłej namiętności. Tyle że z osobą tej samej płci.

  Dość rozbudowane ankiety, przygotowane przez studentów wrocławskiej Akademii Medycznej, wypełniło już ponad 150 osób. Głównie w klubach i przez portal geydar.pl. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w opracowaniach naukowych szacuje się, iż takich osób jest około 10 procent w społeczeństwie, to sporo.

  Jaki jest "typowy" wrocławski homoseksualista? To mężczyzna (62 procent) z wykształceniem średnim (62 procent) lub wyższym (32 procent).
  Ma powyżej 23 lat (blisko 60 procent) i preferuje, a co za tym idzie, wchodzi w długotrwałe związki (37 procent ponad rok, ale zdarzają się osoby, które są z partnerem nawet 8 lat). Owszem, co czwarty gej miał już ponad 10 partnerów, ale prawie połowa miewała ich rzadko (42 procent) lub nie ma ich nawet do dzisiaj (11 procent).

  Aż w 35 procentach wrocławscy homoseksualiści mieli w swoim życiu epizod erotyczny z płcią przeciwną, ale kierowała nimi wtedy głównie ciekawość (14 procent). Była też oczywiście miłość (10 procent), a nawet zainteresowanie płcią odmienną (5 procent), tyle że zdarzały się przypadki tak prozaiczne jak seks po alkoholu czy chęć zduszenia pociągu homoseksualnego, a nawet przez plany małżeńskie i presję ze strony partnera.

  Ich życie erotyczne z osobą tej samej płci zaczęło się od zainteresowania (42 procent), z miłości (30 procent), ale też z ciekawości (8 procent). Co ciekawe, w ich rodzinie w przeważającej większości albo nie ma innych homoseksualistów, albo oni o takich nie wiedzą (82 procent).
  Co sami geje myślą o tych badaniach?
  - Są blondynki, ludzie grubi, wysocy. Ja jestem gejem. Nic nadzwyczajnego - mówi Wojtek, singiel, który we Wrocławiu mieszka od 7 lat. Nie uważa również tych pytań za zbyt intymne.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama