Powstała nowa klinika chorób serca

  Powstała nowa klinika chorób serca

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Chorujący na serce mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska będą jeszcze lepiej i nowocześniej leczeni i wkrótce też krócej będą czekać na przyjęcie przez kardiologa.
  We Wrocławiu powstała nowa klinika kardiologii. Działa w szpitalu wojskowym przy ul. Weigla (od lat działa tam jeden z najlepszych w kraju ośrodków chorób serca). Klinika podlegać będzie jednak nie wojsku, a Akademii Medycznej.
  Trzy dni temu senat uczelni podjął jednogłośnie decyzję w tej sprawie.
  - Z inicjatywą wystąpił szpital wojskowy, ale zyskają na tym wszyscy, także pacjenci - uważa prof. Ryszard Andrzejak, rektor Akademii Medycznej.

  Podobnego zdania jest komendant szpitala, płk Grzegorz Stoiński:
  - Więcej klinik kardiologicznych w mieście to możliwość leczenia większej liczby pacjentów i w perspektywie też krótsze kolejki. Ale nie stanie się to od razu - zastrzega.
  Teraz pacjenci czekają w mieście na wizytę u kardiologa nawet dwa miesiące. Rocznie do ośrodka chorób serca w szpitalu wojskowym trafia na leczenie i operacje 8 tysięcy chorych.

  Prof. Piotr Ponikowski, szef kliniki kardiologii z ul. Weigla, podkreśla, że dzięki uruchomieniu nowej kliniki, pacjenci zyskają opiekę na najwyższym poziomie.
  - Chodzi o to, by Dolnoślązacy nie wyjeżdżali do szpitali w Zabrzu czy Krakowie, ale leczyli się u nas - mówi.

  Z obecną kliniką kardiologii przy ul. Pasteura nowa placówka będzie się uzupełniać.
  - My wnosimy pełen zakres badań i usług medycznych, m.in. elektrofizjologię, której nie wykonują przy Pasteura. Z kolei Akademia da nam kilku młodych lekarzy, którzy mogą się u nas szkolić, i studentów - wylicza prof. Ponikowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama