Zmiana sędziego przedłuży największy legnicki proces

  Zmiana sędziego przedłuży największy legnicki proces

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Blisko pięć lat procesu, zapisanego w 104 tomach akt - największego w historii legnickiego sądownictwa - może pójść na marne.
  Chodzi o proces właścicieli spółki Futura Capital, pośredniczącej w opłacaniu rachunków, która naraziła na straty 2,6 tys. osób. Sędzia prowadzący tę sprawę został przeniesiony do Jawora, więc musi się ona rozpocząć od nowa. Z nowym sędzią. Wszystko zgodnie z prawem.

  Zanosi się na to, że poszkodowani będą ponownie wzywani do sądu.
  - Ubolewamy nad tym, że proces zaczyna się od nowa, ale z przyczyn osobistych i zawodowych sędzia musiał zmienić miejsce pracy - mówi Paweł Pratkowiecki, rzecznik legnickiego sądu.
  I dodaje, że istnieje możliwość przeprowadzenia procesu bez konieczności ponownego wzywania świadków.

  Na taką ewentualność musiałyby się zgodzić wszystkie strony, a więc także oskarżeni. Najpierw trzeba go jednak rozpocząć. Miało się to stać w tym tygodniu, ale termin trzeba było przesunąć, bo na sali rozpraw nie stawił się jeden z oskarżonych - Adam J. Jako powód nieobecności podał chorobę.

  Zbigniew Teterycz, jeden z siedmiuset oszukanych złotoryjan, chce, by zeznający w procesie wyznaczyli kilku przedstawicieli.
  - Przecież nie będziemy znowu wszyscy zeznawać - denerwuje się Teterycz. - Sprawa potrwa kolejnych kilka lat i nigdy nie odzyskamy pieniędzy. Dlatego proszę wszystkich poszkodowanych o kontakt ze mną. Może razem ustalimy, jak przyspieszyć proces.

  Firma małżonków Adama i Celestyny J. miała wielu klientów, bo pobierała dwukrotnie niższą opłatę niż inni. Problem w tym, że pieniądze wpłacone przez 2629 osób z regionu legnickiego nie trafiły na konta adresatów. Klienci Futura Capital byli wzywani jako dłużnicy do uregulowania należności i musieli ponownie płacić. W sumie było to 710 tys. zł.

  - Ta sprawa to kompromitacja naszego prawa! - komentuje Zbigniew Teterycz. - Najpierw państwo dopuszcza, by działała firma bez żadnego ubezpieczenia, teraz wydłuża się naszą sprawę w nieskończoność. Tracą na tym tylko ci, których już skrzywdzono.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama