Koszykówka. Dwa mecze i dwa zwycięstwa Ślęzy. Mołłow ograny

Rafał Bajko

Zawodniczki Ślęzy mają po dwóch kolejkach komplet zwycięstw

Zawodniczki Ślęzy mają po dwóch kolejkach komplet zwycięstw ©Ślęza Wrocław

Selekcjoner reprezentacji Polski przegrał we Wrocławiu. Jego MKK Siedlce uległo w 2. kolejce TBLK miejscowej Ślęzie 74:61. Drugi z dolnośląskich zespołów w elicie - MKS Polkowice - pokonał na wyjeździe Energę Toruń 75:67.

Podopieczne Teodora Mołłowa lepiej weszły w mecz i to one nadawały ton grze w pierwszej połowie. Po dwudziestu minutach wygrywały w hali AWF-u 43:35.

Ślęza nie zamierzała jednak odpuszczać i odważnie zaatakowała już od pierwszych sekund trzeciej kwarty. Niezła obrona oraz trzypunktowe trafienia Katarzyny Krężel i Sandry Linkeviciene pozwoliły gospodyniom odrobić część strat, a nawet doprowadzić do remisu (47:47).

Prowadzenie ekipa Algirdasa Paulauskasa uzyskała jednak dopiero w czwartej kwarcie. Po kilku świetnych akcjach Chay Shegog gospodynie wygrywały 55:52. Jeszcze lepiej było po trójkach Doroty Mistygacz i Linkeviciene (63:56). MKK po takim ciocie jakby opadło z sił. Wrocławianki swobodnie punktowały rywalki, a kilka oczek dorzuciła Agnieszka Śnieżek - powołana niedawno przez Mołłowa na konsultację szkoleniową reprezentacji.

Ślęza ma po dwóch kolejkach komplet zwycięstw, a następne spotkania rozegra na wyjeździe. Kolejno w Łodzi (26.09) i Gdyni (10.10).

Pierwszy triumf w sezonie zanotował dzisiaj z kolei MKS Polkowice. Podopieczne Wojciecha Downara-Zapolskiego ograły na wyjeździe Energę Toruń. W składzie MKS-u pojawiła się Amerykanka Nikki Greene, która nie wystąpiła w pierwszej kolejce podczas meczu we Wrocławiu.

Tauron Basket Liga Kobiet

Ślęza Wrocław - MKK Siedlce 74:61 (20:23, 15:20, 16:9, 23:9)
    Ślęza: Shegog 16, Zoll 14, Linkieviciene 12 (3x3), Krężel 7 (1), Leciejewska 4 - Śnieżek 15 (3), Mistygacz 4, Czarnecka 2, Sklepowicz.
    MKK: Mays 11 (1x3), Malone 10, Olkhovyk 5 (1), Makowska 5 (1), Parysek 2 - Koperwas 13 (1), Trzeciak 10, Kiriienko 3, Kisilova 2.

Energa Toruń - MKS Polkowice 67:75 (26:13, 12:26, 19:28, 10:8)
    Energa: Macaulay 17, Idczak 12 (4x3), Alikina 12, Skorek 12 (1), Misiek 10 - Walich 4, Szczechowiak, Kudrashova.
    MKS: Michael 13, Majewska 7, Stankiewicz 7 (1x3), Greene 2, Bojović 2 - McKenith 16 (1), Kaczmarska 12 (2), Schmidt 10 (2), Gala 6

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Basket Gdynia - Widzew Łódź 82:79 (20:22, 18:24, 23:15, 21:18), Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 72:55 (21:19, 14:14, 19:6, 18:16), Pszczółka AZS UMCS Lublin - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 68:48 (16:17, 11:15, 23:11, 18:5). Jutro: Wisła Can-Pack - MUKS Poznań (godz. 18.30)

1. Artego Bydgoszcz 2 4 168-108
    2. Ślęza Wrocław 2 4 141-117
    3. Pszczółka AZS Lublin 2 3 129-115
    4. Widzew Łódź 2 3 147-144
    5. MKS Polkowice 2 3 131-134
    6. KSSSE AZS Gorzów Wlkp. 2 3 122-133
    7. JAS-FBG Sosnowiec 2 3 105-121
    8. Basket Gdynia 2 3 131-163