Koszykówka. Dwa mecze i dwa zwycięstwa Ślęzy. Mołłow ograny

Rafał Bajko
Zawodniczki Ślęzy mają po dwóch kolejkach komplet zwycięstw
Zawodniczki Ślęzy mają po dwóch kolejkach komplet zwycięstw Ślęza Wrocław
Selekcjoner reprezentacji Polski przegrał we Wrocławiu. Jego MKK Siedlce uległo w 2. kolejce TBLK miejscowej Ślęzie 74:61. Drugi z dolnośląskich zespołów w elicie - MKS Polkowice - pokonał na wyjeździe Energę Toruń 75:67.

Podopieczne Teodora Mołłowa lepiej weszły w mecz i to one nadawały ton grze w pierwszej połowie. Po dwudziestu minutach wygrywały w hali AWF-u 43:35.

Ślęza nie zamierzała jednak odpuszczać i odważnie zaatakowała już od pierwszych sekund trzeciej kwarty. Niezła obrona oraz trzypunktowe trafienia Katarzyny Krężel i Sandry Linkeviciene pozwoliły gospodyniom odrobić część strat, a nawet doprowadzić do remisu (47:47).

Prowadzenie ekipa Algirdasa Paulauskasa uzyskała jednak dopiero w czwartej kwarcie. Po kilku świetnych akcjach Chay Shegog gospodynie wygrywały 55:52. Jeszcze lepiej było po trójkach Doroty Mistygacz i Linkeviciene (63:56). MKK po takim ciocie jakby opadło z sił. Wrocławianki swobodnie punktowały rywalki, a kilka oczek dorzuciła Agnieszka Śnieżek - powołana niedawno przez Mołłowa na konsultację szkoleniową reprezentacji.

Ślęza ma po dwóch kolejkach komplet zwycięstw, a następne spotkania rozegra na wyjeździe. Kolejno w Łodzi (26.09) i Gdyni (10.10).

Pierwszy triumf w sezonie zanotował dzisiaj z kolei MKS Polkowice. Podopieczne Wojciecha Downara-Zapolskiego ograły na wyjeździe Energę Toruń. W składzie MKS-u pojawiła się Amerykanka Nikki Greene, która nie wystąpiła w pierwszej kolejce podczas meczu we Wrocławiu.

Tauron Basket Liga Kobiet

Ślęza Wrocław - MKK Siedlce 74:61 (20:23, 15:20, 16:9, 23:9)
Ślęza: Shegog 16, Zoll 14, Linkieviciene 12 (3x3), Krężel 7 (1), Leciejewska 4 - Śnieżek 15 (3), Mistygacz 4, Czarnecka 2, Sklepowicz.
MKK: Mays 11 (1x3), Malone 10, Olkhovyk 5 (1), Makowska 5 (1), Parysek 2 - Koperwas 13 (1), Trzeciak 10, Kiriienko 3, Kisilova 2.

Energa Toruń - MKS Polkowice 67:75 (26:13, 12:26, 19:28, 10:8)
Energa: Macaulay 17, Idczak 12 (4x3), Alikina 12, Skorek 12 (1), Misiek 10 - Walich 4, Szczechowiak, Kudrashova.
MKS: Michael 13, Majewska 7, Stankiewicz 7 (1x3), Greene 2, Bojović 2 - McKenith 16 (1), Kaczmarska 12 (2), Schmidt 10 (2), Gala 6

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Basket Gdynia - Widzew Łódź 82:79 (20:22, 18:24, 23:15, 21:18), Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 72:55 (21:19, 14:14, 19:6, 18:16), Pszczółka AZS UMCS Lublin - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 68:48 (16:17, 11:15, 23:11, 18:5). Jutro: Wisła Can-Pack - MUKS Poznań (godz. 18.30)

1. Artego Bydgoszcz 2 4 168-108
2. Ślęza Wrocław 2 4 141-117
3. Pszczółka AZS Lublin 2 3 129-115
4. Widzew Łódź 2 3 147-144
5. MKS Polkowice 2 3 131-134
6. KSSSE AZS Gorzów Wlkp. 2 3 122-133
7. JAS-FBG Sosnowiec 2 3 105-121
8. Basket Gdynia 2 3 131-163