Piłka nożna. Podbeskidzie - Śląsk 0:1. Piękny gol Gecova [WYNIK, RELACJA]

Jakub Guder, Twitter - @JakubGuder
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0:1. Na zdjęciu - Krzysztof Danielewicz fot. Tomasz Hołod
Piękny gol Marcela Gecova dał Śląskowi awans do 1/4 Pucharu Polski. Podbeskidzie Bielsko-Biała groźne było tylko w pierwszej połowie.

Podbeskidzie (0) 0
Śląsk Wrocław (0) 1
Bramki:
Gecov 58

Podbeskidzie: Zubas - Pazio, Horoszkiewicz, Kolcak, Mójta - Kato, MożdżeńI (73. KołodziejI)- Sokołowski (70. Adu Kwame), Szczepaniak, Kowalski (81. Janic) - DemjanI

Śląsk: Wrąbel - Zieliński, Celeban, Kokoszka, PawelecI - Danielewicz, GecovI - FlavioI, Kiełb, Grajciar - Biliński (88. Hateley).

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Tadeusz Pawłowski Puchar Polski potraktował bardzo poważnie i nie licząc Jakuba Wrąbla w bramce - który z założenia broni w tych rozgrywkach - wystawił bardzo mocny skład, silniejszy nawet niż przeciwko Górnikowi Zabrze czy Jagiellonii, bo z trójką wyraźnie nastawionych ofensywnie zawodników ustawionych za napastnikiem. Opiekun Górali Robert Podoliński nie krył natomiast, że w 48 godzin - bo tyle miał czasu od objęcia nowej funkcji - zmian mógł dokonać tylko kosmetycznych.

W pierwszej połowie wyraźną przewage mieli gospodarze, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale bardzo dobrze spisywał się Wrąbel. Był w tym okresie najlepszym piłkarzem przyjezdnych. Gorzej szło jego kolegom w środku pola.

W 51 min. gospodarze powinni wyjść na prowadzenie, bo przy próbie interwencji przewrócił się Piotr Celeban i Robert Demjan wyszedł sam na sam z Wrąblem. Zachował się jednak fatalnie i bramki nie było. Kilka minut później wrocławianie niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Flavio strącił piłkę do wbiegającego przed pole karne Marcela Gecova, a Czech - do tego momentu jeden ze słabszych piłkarzy tego meczu - huknął z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do do siatki obok Zubasa.

Od tej chwili - tak jak w spotkaniu z Jagiellonią - obraz gry zmienił się o 180 stopni. WKS się rozpędzał, a Górale wyraźnie słabli z każdą minutą. Może we znaki dawał im się poranny trening, jaki w dniu meczu zafundował im nowy trener?

Przy coraz słabszej postawie przeciwników Śląsk powinien strzelić jeszcze jednego lub dwie gole, ale brakło skuteczności. Samego siebie przeszedł już w doliczonym czasie gry Flavio, który miał znakomitą okazję, by trzy metry przed bramką wyłożyć Kiełbowi piłkę, ale zlekceważył sytuację i zdecydował się na uderzenie. Niestety fatalne. Za to nagana.

Najważniejszy cel, czyli awans do ćwierćfinału, został osiągnięty. Jeśli chodzi jednak o samą grę, to pozostawiała wiele do życzenia. Zwłaszcza do strzelonej bramki.

Puchar Polski 2015/2016

1/8 Pucharu Polski: Stal Stalowa Wola - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (Jabłoński 80 - Mica 28, Drygas 48); Wda Świecie - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (Urbański 13 - Zaradny 32, Paluchowski 43, Pribula 53, Szatan 63). We wtorek: GKS Katowice - Cracovia 1:3 (Goncerz 79 k. - Čovilo 19, Jendrišek 70, Alan Czerwiński 84 sam.). W środę: Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin (godz. 17.45); Lech Poznań - Ruch Chorzów (20.30). W czwartek: Chojniczanka Chojnice - GKS Bełchatów (17.45); Legia Warszawa - Lechia Gdańsk (20.30).

*Wszystkie mecze pokaże Polsat Sport.

Ćwierćfinały (dwumecz - 28.10 i 18.11): Jagiellonia/Zagłębie Lubin - Lech/Ruch; Zawisza - Śląsk; Chojniczanka/GKS Bełchatów - Legia/Lechia; Zagłębie Sosnowiec - Cracovia.

Połfinały (losowane) - 30.03 i 20.04.

Finał - 2 maja na Stadionie Narodowym.

Materiał oryginalny: Piłka nożna. Podbeskidzie - Śląsk 0:1. Piękny gol Gecova [WYNIK, RELACJA] - Gazeta Wrocławska