Przekręcone kiełbasy

  Przekręcone kiełbasy

  Ewelina Oleksy

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Klientom wciska się stare, śmierdzące mięso. W kiełbasach można znaleźć chrząstki i ścięgna.
  Zapach zgnilizny, kwaśny smak, mokra i klejąca powierzchnia, a w środku sama woda, tłuszcz i sól. O czym mowa? O mięsach i wędlinach sprzedawanych w dolnośląskich sklepach i hurtowniach. Jakość pieczeni, salcesonów, kaszanek i wędzonek sprawdziła inspekcja handlowa.

  Kontrolerzy natrafili na kiełbasy, w których czuć było twarde ścięgna i chrząstki oraz parówki, określane przez producentów jako cielęce, mimo że nie miały w sobie ani grama cielęciny.
  Urzędnicy znaleźli m.in. przeterminowaną o dwa tygodnie szynkę tyrolską oraz kiełbasę żywiecką, krakowską i salami z terminem przydatności przekroczonym o dwa dni. Na porządku dziennym były też konserwy o gorzkim smaku, ze zmielonymi odłamkami kości. Do wyrzucenia nadawała się co czwarta zbadana partia mięsa i przetworów mięsnych.

  - Nieprawidłowości były wszędzie. Wynikały głównie z nieznajomości przepisów. Dużym problemem był brak właściwego nadzoru nad jakością oferowanych mięs. Wiele do życzenia pozostawia też praca personelu - wymienia Ryszard Smoliński, zastępca naczelnika wydziału kontroli i bezpieczeństwa produktów.

  Podkreśla, że wycofano z obrotu wszystkie towary bez oznaczeń, podanego terminu przydatności i przeterminowane. Mandaty na łączną kwotę 3 tys. zł dostało 17 osób.
  Tym razem inspektorzy odwiedzili placówki handlowe we Wrocławiu, Bielanach Wrocławskich, Dzierżoniowie i Żmigrodzie.

  ***
  Pomocą służy infolinia konsumencka tel. 0-800-800-008 lub Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej przy ul. Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu, tel. 071-344-20-30

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama