Skontrolują przetarg na auta w spółce Wrocław 2012

  Skontrolują przetarg na auta w spółce Wrocław 2012

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na polecenie prezydenta Rafała Dutkiewicza kontrolerzy z urzędu miejskiego będą sprawdzali, czy spółka Wrocław 2012 - odpowiedzialna za budowę stadionu na Maślicach - nie wykazała się rozrzutnością, planując zakup dla swych pracowników trzech nowoczesnych samochodów.
  Magistrat będzie sprawdzał spółkę, mimo że przetarg na zakup aut w leasingu ostatecznie się nie powiódł. Do piątku (wtedy minął termin) do przetargu nie zgłosiła się żadna firma.
  Sławomir Wojtas, prezes Wrocławia 2012, chciał kupić dwa dobrej klasy auta terenowe i jedno osobowe, ale z mocą nie mniejszą niż 170 koni mechanicznych. Samochód miał też być wyposażony w klimatyzację, podgrzewane fotele i stylową tapicerkę.

  Auta miałyby służyć inżynierom kontraktu budującym stadion, prezesowi spółki i wizytatorom z ramienia UEFA. Na zakupy było przeznaczonych 300 tysięcy złotych.
  - To nie żadna rozrzutność ani luksus, dlatego kontroli się nie boję - mówi prezes Wojtas. - Po prostu tak szczegółowego opisania parametrów wymaga ustawa o zamówieniach publicznych - tłumaczy.
  Jednak te argumenty nie przekonują urzędników miejskich, zwłaszcza po ostatnich problemach ze znalezieniem brakujących pieniędzy na budowę stadionu. Magistrat musiał szybko znaleźć aż 200 milionów złotych.

  Jeszcze w tym tygodniu pracownicy magistratu przyjrzą się warunkom przetargu i parametrom aut, które zostały określone w specyfikacji przetargowej. - Sprawdzimy, czy nie przeznaczono na to zbyt dużej kwoty i czy nie doszło do nieprawidłowości w opisie warunków przetargu - mówi Zbigniew Morawski, dyrektor biura prasowego urzędu.
  Zajmą się tym urzędnicy z wydziału kontroli. Jeśli zarzuty o rozrzutności się potwierdzą, prezes może nawet stracić pracę.
  - Na razie trudno mówić o zwolnieniu, ale jeśli to się potwierdzi, na pewno podejmiemy kroki dyscyplinujące prezesa - zapowiada Morawski.

  Mimo to spółka nie zamierza zrezygnować z zakupów. Już wiadomo, że niedługo ma być ogłoszony nowy przetarg. Magdalena Malara ze spółki Wrocław 2012 zapowiada, że będzie przygotowany nowy przetarg na samochody, bo są one bardzo potrzebne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama