Ważne
  Wrocław: Ktoś rozwiesza billboardy w obronie Romów z...

  Wrocław: Ktoś rozwiesza billboardy w obronie Romów z koczowiska (ZDJĘCIA)

  Marcin Hołubowicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Ktoś rozwiesza billboardy w obronie Romów z koczowiska (ZDJĘCIA)
  1/5
  przejdź do galerii

  ©fot. Marcin Hołubowicz

  We Wrocławiu zawisły billboardy z hasłami: "Prawa Romów. Prawa Człowieka. Teraz" oraz "Wszyscy jesteśmy Romami". Sprawcy akcji pozostają nieznani, jednak sama treść protestu wpisuje się w dotychczasowe działania organizacji pozarządowych, które pomagają Romom z koczowiska przy ul. Kamieńskiego.
  Feministyczna Akcja Krytyczna opublikowała na swoim profilu na Facebooku (ZOBACZ) zdjęcia plakatów rozwieszonych w różnych częściach miasta. Treści zasłaniają reklamy rozwieszone na tablicach m.in. przy ul. Drobnera i na skrzyżowaniu Żmigrodzkiej z Bałtycką (obok salonu Suzuki).

  Poprosiliśmy o komentarz przedstawicielki organizacji, które twierdzą, że nie mają nic wspólnego z akcją i jedynie uwieczniły jej efekty, natomiast zdecydowanie popierają hasła umieszczone na nielegalnych bilboardach: "Niepokoi nas, że mowa nienawiści w stosunku do Romów to już nie tylko domena skrajnej prawicy (od dawna to widzimy), ale również tzw.
  "zwykłych" ludzi, którzy w internecie - często pod swoim imieniem i nazwiskiem - wzywają do pogromu i innych działań opartych na przemocy (zarówno ze strony aparatów państwa, jak też rasistowskich grup, jakich niemało w tym mieście).

  Akcja billbordowa pokazuje, że we Wrocławiu są ludzie, którzy nie zgadzają się z perspektywą narzucaną przez władze miasta i skrajną prawicę.

  Hasło "Wszyscy jesteśmy Romami" w naszym przekonaniu odnosi się do społecznej solidarności i uniwersalizmu praw człowieka, a takie idee są nam bardzo bliskie."

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo