Radwanice zapraszają na papieski bieg

  Radwanice zapraszają na papieski bieg

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Oddział Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Radwanicach zaprasza w niedzielę, 11 października o godz. 14 na 8. „Bieg ku Pamięci Św. Jana Pawła II”.
  Główny cel imprezy to uczczenie 37. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz propagowanie idei aktywnego wypoczynku, która była tak bliska papieżowi z Polski.
  Trasa biegu wyznaczona jest ulicami osiedla Leśnego w Radwanicach, gdzie znajduje się ulica Jana Pawła II oraz obelisk papieża. Uczestnicy startować będą w 13 kategoriach wiekowych, począwszy od maluchów w wieku 1-2 lata po młodzież i osoby dorosłe powyżej 60. roku życia. Od wieku 5-6 lat organizatorzy podzielą uczestników na grupy chłopców i dziewcząt.

  Przewidziana jest też sztafeta rodzinna, czyli mama, tata i dziecko, nordic walking powyżej 50 lat oraz „Papieska dziesiątka” czyli bieg na 10 km.. Zdobywcy I miejsc otrzymają puchary ufundowane przez władze powiatowe (starosta, wicestarosta powiatu polkowickiego), gminne (wójt, rada gminy) oraz szefów instytucji i firm z terenu gminy, powiatu. Natomiast pozostali laureaci otrzymają medale i dyplomy.

  W zawodach, których pomysłodawcą jest były wikariusz parafii ks. Henryk Laszczowski, weźmie udział ok. 300 osób. Aby wziąć udział w biegu należy przed imprezą wypełnić formularz. Jest on też dostępny na stronie internetowej www.radwanice.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama