Maszyna wciągnęła rolnika

  Maszyna wciągnęła rolnika

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Maszyna wciągnęła rolnika
  Urządzenie do zbioru cebuli poraniło nogo mieszkańca Niechlowa.
  Maszyna wciągnęła rolnika
  Do groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek, 15 czerwca, na polu cebuli w gminie Niechlów (powiat górowski). Około godz. 11 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymał informację o mężczyźnie, który padł ofiarą wypadku podczas prac rolnych.

  - Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że podczas zbioru cebuli 32-letni mieszkaniec Kościana został wciągnięty przez maszynę rolniczą.
  Z obrażeniami nóg został przewieziony do szpitala. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności wypadku - mówi mł. asp. Agnieszka Połczyk, Oficer Prasowy KPP w Górze.

  Na szczęście obrażenia jakich doznał 32-latek nie zagrażają jego życiu. Powiatowa Inspekcja Pracy w Legnicy nie zajmie się sprawą wypadku, ponieważ jeśli życiu poszkodowanego nic nie zagraża, wyjaśnieniem zdarzenia ma zająć się pracodawca. Jest on zobligowany do wyciągnięcia wniosków i zapobieżeniu podobnych zdarzeń w przyszłości.

  Na szczęście zarówno w okolicach Góry, jak i Głogowa rzadko dochodzi do poważnych wypadków podczas prac rolnych. Przez całe wakacje kontrolerzy Inspekcji Pracy wizytowali gospodarstwa i prace rolne na terenie regionu. Zwracali uwagę na bezpieczeństwo robotników i przestrzeganie przepisów BHP. A to właśnie łamanie podstawowych zasad zwykle kończy się problemami.

  - Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas wykonywania prac polowych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęśliwych sytuacji. Najczęstszą przyczyną wypadków jest niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa - dodaje Agnieszka Połczyk z KPP Góra.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama