Policja odda miastu halę Gwardii

  Policja odda miastu halę Gwardii

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Magistrat wybuduje policji salę do ćwiczeń. Dostanie za to zabytkowy obiekt przy Krupniczej.
  Budynek policyjnego klubu sportowego Gwardia przy ul. Krupniczej przechodzi na własność miasta.
  Umowę w tej sprawie podpisali właśnie zastępca komendanta wojewódzkiego policji Bogdan Zuba i wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski.

  W zamian za zabytkowy budynek magistrat wybuduje policjantom salę gimnastyczną na Kozanowie. Wyda na to siedem milionów złotych.
  - Wyposażymy ją już we własnym zakresie - mówi Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.
  Urzędnicy nie mają jeszcze konkretnych planów związanych z obiektem przy Krupniczej. Pewne jest tylko, że gmach zostanie wyremontowany, bo jego obecny stan pozostawia wiele do życzenia.

  Budynek, który przed wojną był siedzibą wrocławskiej giełdy, może wkrótce nabrać jeszcze większej wartości. To dlatego, że ul. Krupnicza w ciągu najbliższych trzech lat ma wypięknieć, a jej atrakcyjność - wzrosnąć.
  Dlaczego? Oprócz tego, że kompleksowo wyremontowana zostanie tzw. Dzielnica Czterech Świątyń, tuż obok hali Gwardii - przy pl. Wolności - powstanie także Narodowe Forum Muzyki.

  Niewykluczone, że w samym budynku przy ul. Krupniczej będą organizowane koncerty. Zabytkowy gmach jest do tego przystosowany. Jeszcze przed wojną, oprócz giełdy, urządzano tam również spektakle muzyczne. Grano w największej sali, czyli tam, gdzie teraz rozgrywane są mecze.

  Klub sportowy Gwardia wyprowadzi się z hali przy ul. Krupniczej dopiero, gdy gotowa będzie nowa policyjna sala gimnastyczna przy ul. Połbina na Kozanowie. Może się to udać już w przyszłym roku.
  - Właśnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa budynku - wyjaśnia Paweł Petrykowski.

  Nowa sala gimnastyczna nie będzie jedyną dużą policyjną inwestycją we Wrocławiu w najbliższym czasie. Funkcjonariusze czekają także na wydanie pozwolenia na budowę nowego komisariatu przy ul. Ślężnej. Tam mają trafić policjanci, którzy teraz pracują w zabytkowej willi przy ul. Jaworowej.
  Dzisiejszy komisariat z Krzyków uznawany jest za najgorszy w mieście. Przynajmniej pod względem stanu budynku. Nie podoba się on zarówno policjantom, jak i petentom.
  - Niebawem ogłosimy przetarg na wykonanie nowego budynku - deklaruje Petrykowski.
  Budowa komisariatu przy ul. Ślężnej ma ruszyć jeszcze w tym roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama