Rzecznik miasta o Romach: Chcemy odzyskać swoją...

  Rzecznik miasta o Romach: Chcemy odzyskać swoją nieruchomość, nie tolerujemy łamania prawa

  RED.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rzecznik miasta o Romach: Chcemy odzyskać swoją nieruchomość, nie tolerujemy łamania prawa

  ©fot. Facebook

  Nie możemy dłużej tolerować łamania prawa, nie tylko polskiego, ale także unijnego. Dlatego w tzw. sprawie koczowiska na Kamieńskiego występujemy na drogę prawną - pisze na swoim profilu na portalu Facebook Paweł Czuma, rzecznik wrocławskiego magistratu. - Z drugiej strony wciąż prowadzimy wobec Romów działania o charakterze humanitarnym i niezrozumiała jest dla nas bierność administracji rządowej w tej sprawie - dodaje Paweł Czuma.
  Rzecznik miasta o Romach: Chcemy odzyskać swoją nieruchomość, nie tolerujemy łamania prawa

  ©fot. Facebook

  Oto cała treść wpisu szefa biura prasowego magistratu - Pawła Czumy:

  Sprawa nielegalnego koczowiska przy ul. Kamieńskiego.

  W związku z licznymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi nielegalnego koczowiska rumuńskich Romów przy ul. Kamieńskiego jeszcze raz wyjaśniam, że działania władz miasta w tej sprawie mają na celu wyłącznie przywrócenie stanu zgodnego z prawem.

  Nie możemy dłużej tolerować łamania prawa - nielegalnego zajmowania miejskiej nieruchomości przez osoby, które naruszają nie tylko prawo polskie, ale i unijne.

  Dlatego występujemy na drogę prawną by odzyskać miejską nieruchomość, nie robiąc nic, co mogłoby godzić w tę społeczność. Mało tego, wciąż prowadzimy działania o charakterze humanitarnym: dostarczamy wodę pitną, toalety, pomoc medyczną i sprzątamy teren.

  Kompletnie niezrozumiała w tym przypadku jest bierność administracji rządowej, która ma wszelkie narzędzia prawne by rozwiązać problem nielegalnych koczowisk na terenie całego kraju. Na poziomie międzynarodowym powinno zająć się tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a wewnątrz kraju Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

  Ta sprawa wymaga rozwiązań o charakterze systemowym. Równocześnie ze względu na łamanie przepisów o ruchu bezwizowym oraz innych przepisów polskiego prawa, w tym sanitarnych, sprawą powinny zająć się także Policja, Straż Graniczna i Sanepid.

  Stąd nasze liczne prośby o pomoc kierowane do wojewody dolnośląskiego, które - jak na razie - zostały zignorowane...

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama