O życiu płciowym w teatrze

  O życiu płciowym w teatrze

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kontrowersyjna promocja "Z docieków nad życiem płciowym" - spektaklu dla dorosłych we Wrocławskim Teatrze Lalek
  Kobiece piersi zostały nieco przysłonięte

  Kobiece piersi zostały nieco przysłonięte ©fot. Wrocławski Teatr Lalek

  Billboardy, na których widniała podobizna kobiety z odsłoniętymi piersiami, reklamujące najnowszą premierę Sceny dla Dorosłych wzbudziły kontrowersje wśród niektórych wrocławian.

  W tej sprawie na portalu społecznościowym, w profilu Stowarzyszenia Twoja Sprawa, znalazła się nawet fotografia billboardu opatrzona nagłówkiem: "Dzieci? Olać dzieci! Artyści Wrocławia najmłodszym mieszkańcom miasta".
  Wrocławski Teatr Lalek i Urząd Miejski Wrocławia dostał w tej sprawie kilka e-maili. Ich autorzy zarzucili twórcom zabrudzanie przestrzeni publicznej golizną.

  Ktoś zatelefonował do teatru i pytał, co ma powiedzieć dziecku, które zapyta, co jest na billboardzie.
  - Dostałem kopie tych e-maili. Teatr jest samodzielną jednostką i sam odpowiada za swoje działania - powiedział nam Jarosław Broda, dyrektor miejskiego Wydziału Kultury, pod który podlega Wrocławski Teatr Lalek - instytucja miejska. - Przeminął świat, w którym urzędnicy oceniali plakaty. Doceniam troskę o dzieci i wiem, że teatr zareagował na protesty, dostrzegając rozdźwięk między plakatem a wizerunkiem teatru- dodał.

  Na billboardach i plakacie pojawił się czerwony znak 18+ i napisy "Spektakl dla widzów dorosłych".
  - Szanujemy poglądy wszystkich naszych rozmówców, naszą intencją nie było epatowanie nagością czy uprzedmiotawianie ludzkiego ciała. Jesteśmy świadomi, że przestrzeń publiczna pełna jest tego typu nie do końca przemyślanych komunikatów - zadeklarował Janusz Jasiński, dyrektor naczelny Wrocławskiego Teatru Lalek. - Na billboardach nie znalazła się pornografia, tylko reprodukcja zdjęcia Františka Drtikola, sławnego czeskiego fotografika, twórcy artystycznych aktów. Chcieliśmy, żeby Wrocławski Teatr Lalek nie był utożsamiany wyłącznie z dziećmi, bo istnieje w nim także Scena dla Dorosłych, "Z docieków nad życiem płciowym" to kolejny spektakl w jej repertuarze. Zapraszamy na to przedstawienie wyłącznie dojrzałych widzów- dodał Janusz Jasiński.

  Premierę "Z docieków nad życiem płciowym" na podstawie dzieła pod tym samym tytułem autorstwa Stanisława Kurkiewicza z Krakowa oraz pracy Elzy Croner z Berlina pt. "Psychika młodzieży żeńskiej" w reżyserii Pawła Aignera zaplanowano na 20 kwietnia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama