KGHM: czekamy na górników

  KGHM: czekamy na górników

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prezes KGHM Mirosław Krutin oświadczył, że w spółce wstrzymane zostały przyjęcia pracowników na stanowiska robotnicze. Tak przynajmniej twierdzi Ryszard Zbrzyzny, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego, poseł SLD.
  - Od razu zareagowałem i zapytałem o tworzone właśnie Centralne Biuro Zamówień, w którym będzie ponad sto osób - opowiada Ryszard Zbrzyzny.
  Słowa prezesa zacytowano też na stronie internetowej organizacji związkowej i już narobiły sporo zamieszania.
  - Przecież ludzie odchodzą na emeryturę i ktoś musi ich zastąpić - dziwi się Janusz Niwiński z Lubina.

  Kiedy prezes Krutin miał mówić o wstrzymaniu przyjęć?
  Zdaniem Zbrzyznego, podczas spotkania ze związkowcami w sprawie podwyżki płac (19 stycznia). Nie słyszał ich jednak Piotr Trempała, szef Związku Zawodowego Pracowników Dołowych, jeden z uczestników negocjacji.
  - Prezes niczego takiego nie powiedział - podkreśla Piotr Trempała.

  Przemysław Ziółek, rzecznik KGHM, zaprzecza słowom Zbrzyznego. Przyznaje, że są ograniczenia w przyjęciach do pracy, ale dotyczy to tzw. stanowisk umysłowych.
  - Jeśli chodzi o robotnicze, to nie ma żadnych zwolnień ani ograniczeń - podkreśla Ziółek. - Świadczą o tym choćby stałe ogłoszenia o naborze. Przypomina, że potrzebni są m.in. mechanicy i operatorzy.

  Na koniec grudnia w KGHM pracowało 18 635 osób, tj. o 376 (2,1 proc.) więcej niż w 2007 r. Na emeryturę odeszło 600 pracowników, na ich miejsce przyjęto nowych. W tym roku będzie podobnie. Najwięcej przyjęć było w kopalniach: 65 w ZG Lubin, 194 w ZG Polkowice-Sieroszowice i 211 w ZG Rudna. Zmniejszyło się zatrudnienie w biurze zarządu - z 431 do 417 osób.

  Centralne Biuro Zamówień zacznie działać za kilka tygodni.
  - Każda kopalnia sama zamawia np. śruby - mówi rzecznik spółki. - A kupując towar w większych ilościach, można uzyskać bonusy.
  Nie wiadomo, ile osób zostanie zatrudnionych w biurze. Mają to być pracownicy z innych oddziałów i spółek związanych z KGHM.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama