Miasto zamknie ulicę Zamkową dla aut. Będzie tam deptak...

  Miasto zamknie ulicę Zamkową dla aut. Będzie tam deptak (WIZUALIZACJE, PLANY)

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Miasto zamknie ulicę Zamkową dla aut. Będzie tam deptak (WIZUALIZACJE, PLANY)
  1/9
  przejdź do galerii

  ©źródło: Urząd Miejski we Wrocławiu

  Magistrat ogłosił dziś plany komunikacyjne co do ulicy Zamkowej i okolic Pałacu Królewskiego przy ul. Kazimierza Wielkiego. Największą nowością jest zamknięcie ul. Zamkowej dla aut jadących pomiędzy ul. Kazimierza Wielkiego i Modrzejewskiej (oraz w przeciwnym kierunku). Na części ulicy Zamkowej powstanie deptak, a ulicą będą mogły pojechać tylko auta kierujące się do podziemnego parkingu w Narodowym Forum Muzyki.
  Magistrat zapowiada, że zmiany zostaną wprowadzone do końca 2014 roku. Poza nową organizacją ruchu w tym miejscu, może się także zmienić właściciel terenu położonego na działce obok ulicy Zamkowej (po przeciwnej stronie Pałacu Królewskiego).

  Najpewniej jeszcze w tym roku przestanie funkcjonować tam darmowy parking. Teren należy do miasta i w tym roku zostanie wystawiony na sprzedaż. Jeśli znajdzie się właściciel, to będzie mógł postawić tam budynek.

  Jest to o tyle ważne dla kierowców, że dziś wiele osób zostawia tam swoje samochody, a od kilku miesięcy to miejsce jest największym darmowym parkingiem w ścisłym centrum.

  Do końca przyszłego roku na ulicy Kazimierza Wielkiego powstanie nowy przystanek tramwajowy (w obydwu kierunkach) - dokładnie na wysokości ulicy Zamkowej. To kolejna próba magistratu, aby zachęcić wrocławian do korzystania z usług MPK. Taki przystanek ułatwi też dostęp do Narodowego Forum Muzyki.

  Czytaj także

   Komentarze (111)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dutkiewicz i świta ratuszowa przykuci do siedzeń służbowych aut

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 30

   przecież zawsze w razie czego wystawią sobie przepustki na jazde deptakami. Ta banda oderwała się od ziemi i mieszkańców - Dutkiewicz opasły miłośnik zarcia za publiczną kase, który nigdy i nigdzie...rozwiń całość

   przecież zawsze w razie czego wystawią sobie przepustki na jazde deptakami. Ta banda oderwała się od ziemi i mieszkańców - Dutkiewicz opasły miłośnik zarcia za publiczną kase, który nigdy i nigdzie nie jest widywany piechotą - dla odmiany wciska mieszkańcom te pieprzone deptaczki. A co? Przepustka za szybkę i kierowca w razie czego podwiezie go Skodą gdzie książe sobie zażyczy. Od deptania są lemingi a Jaśnie Partacz jest od wożenia doopy autemzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KTO TAM BĘDZIE CHODZIĆ ???????????

   Wkurzony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 21

   do kuzwy psują mi ciśnienie od rana
   czy Dutkiewicz ma w zwyczaju chodzić deptakiem po Szewskiej?
   jakos nie sądzę
   a niby czemu normalny człowiek miałby to robić?
   a tym bardziej po Zamkowej?...rozwiń całość

   do kuzwy psują mi ciśnienie od rana
   czy Dutkiewicz ma w zwyczaju chodzić deptakiem po Szewskiej?
   jakos nie sądzę
   a niby czemu normalny człowiek miałby to robić?
   a tym bardziej po Zamkowej?

   chce spaceru, idę do parku, nad Odrę, jadę do lasu za miasto
   chcę sklepów, jadę do galerii handlowej

   tendencja do zamykania okolic centrum dla aut to przeogromne nieporozumienie
   kierowcy to jednak w wiekszosci stateczni, zarobieni ludzie, wiec nie zrobia masowego protestu niczym banda studentow, ktorzy chcieliby zapalic sobie legalnie marihuane

   ale kuzwa, tych pomyslow juz nie idzie wytrzymac
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mój koleś tam mieszka...

   dudinówka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 28

   ...no co...co... mój koleś tam mieszka a drugi sie wprowadza... muszem im zrobić deptak... co nie? (niechcem ale muszem)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Won partacze z UM zadbać o parki, skwery, zieleńce i place we Wrocławiu

   www (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 37

   Wyliczyłem kiedyś i przedstawiłem za jak stosunkowo śmieszne (w porównaniu do milionów topionych na bzdety) pieniądze można kompleksowo reperować całe kilometry ścieżek w miejskich parkach.

   To...rozwiń całość

   Wyliczyłem kiedyś i przedstawiłem za jak stosunkowo śmieszne (w porównaniu do milionów topionych na bzdety) pieniądze można kompleksowo reperować całe kilometry ścieżek w miejskich parkach.

   To jest waszym zasranym obowiązkiem by dbac o miejsca gdzie z ich natury i klimatu wrocławianie chętnie wypoczywają i spacerują a nie marnotrawic naście- czy dziesiąt- milionów za zabetonowanie granitem kawałka dosyć waznej ulicy i przyczyniac ise do komlikacji życia ludzi i tworzenia korków!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DEPTAKER - nowy typ leminga wrocławskiego tresowanego przez głupotę urzedników

   nie deptaker (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 27

   Oszalała, komlpetnie skretyniała władza zamiast pielegnowac i dbać o skwery, parki, zieleńce - tam gdzie ludzie z własnej woli oraz przeznaczenia tych miejsc chcą "deptać" - to będa na siłę nam...rozwiń całość

   Oszalała, komlpetnie skretyniała władza zamiast pielegnowac i dbać o skwery, parki, zieleńce - tam gdzie ludzie z własnej woli oraz przeznaczenia tych miejsc chcą "deptać" - to będa na siłę nam robić deptaki nam gdzie żywego ducha nie widać.

   Dutkiewicz rusz d*** ze służbowej Skody zobacz jak zasmiecone i zabagnione są parki, łąki, bulwary nad Odrą w tym mieście. Tam trzeba za promil czy procent nakładów na kolejny idiotyczny deptak utwardzić i uwałowac alejki, które czesto pozamieniały się w błoto z powodu braku gospodarza - vide: Park Grabiszyński. Tam są DURNIU deptaki na których ludzie chca spacerowac i wypoczywać a nie na zasmierdziałej, nudnej i brudnej jak chlew uliczce gdzie nie ma nic oprócz faktu, że pełni ona WAZNE POŁĄCZENIE KOMUNIKACYJNE dla ludzi, którzy tutaj zyją w tym miescie!

   Mamy w nosie turystów i twój lans Dutkiewicz gdy z powodu jednego koncertu na miesiąc jaki odbędzie się za 4 lata w NFM dla garstki melomanów muzyki powaznej będziesz się mógł na tym "deptaku" sfotografowac z jakąś primadonną czy ministrem zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zmiany na zamkowej konieczne,bo teraz jest tzam syf!

   Mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 31

   Czego wy barany bronicie? Brzydkiej ulicy zastawionej teraz samochodami (bo za darmo!!)??
   Zmieniona zostanie nawierzchnia,oświetlenie,zniknie ten obskurny naziemny parking,a zyska na znaczeniu...rozwiń całość

   Czego wy barany bronicie? Brzydkiej ulicy zastawionej teraz samochodami (bo za darmo!!)??
   Zmieniona zostanie nawierzchnia,oświetlenie,zniknie ten obskurny naziemny parking,a zyska na znaczeniu okoliczna zabudowa! Całe ten teren poimiędzy zamkową i świdnicką odżyje,a wąskie uliczki znajdą swoich miłosników. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wrocławianka

   z głową trzeba... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 48 / 22

   Nie obskurnego parkingu, tylko możliwości sprawnego poruszania się po mieście. Niestety we Wrocławiu większość połączeń pomiędzy dzielnicami odbywa się przez centrum, bo NIE MA innej drogi. Poza...rozwiń całość

   Nie obskurnego parkingu, tylko możliwości sprawnego poruszania się po mieście. Niestety we Wrocławiu większość połączeń pomiędzy dzielnicami odbywa się przez centrum, bo NIE MA innej drogi. Poza tym to właśnie w centrum ulokowane są takie instytucje jak sądy, urzędy. Ograniczanie ruchu w centrum bez umożliwienia sprawnej komunikacji pomiędzy różnymi częściami miasta z ominięciem owego centrum i umożliwienia załatwiania spraw codziennych szybko i bezproblemowo, to działanie, przepraszam za wyrażenie, z d...py strony. Jak w centrum będą kawiarnie, muzea, sklepy itp., a nie instytucje, to można robić deptaki. Oczywiście zakładając, że społeczeństwo stać na uczestniczenie w takich atrakcjach i że jest tego nauczone (np. jedzenia na mieście), dzięki czemu biznes zlokalizowany przy tych deptakach będzie miał się z czego utrzymać. W każdym innym przypadku uzyskasz ładne, przyjemne dla oka, nieefektywne ekonomicznie pustynie w centrum miasta. Miasto jest nie tylko dla odwiedzających, ale przede wszystkim dla mieszkańców. A o tym się u nas zapomina.
   Wiecznie porównuje się nas z miastami zachodnimi, ale my nie jesteśmy miastem zachodnim, tylko niestety wciąż prowincjonalnym miastem w Polsce, z polskim społeczeństwem, z polskimi zarobkami, z polskimi przywarami, nawykami, słabo rozwiniętym turystycznie (choć z potencjałem w tym zakresie). Trzeba zmieniać, trzeba mieć wizje, plany, ale trzeba to robić mądrze, w odpowiednim tempie i z uwzględnieniem lokalnych realiów.
   Najpierw się buduje drogi poza centrum, żeby ludzie mogli codzienne życie prowadzić w miarę wygodnie - dojechać do pracy, szkoły, supermarketu, urzędu i żeby to nie zajęło pół dnia, usprawnia się też komunikację miejską, żeby zachęcić ludzi do poruszania się po centrum właśnie nią. Czyli - unowocześnienie składów, czystość, punktualność, sensowne trasy i punkty przesiadkowe, racjonalna cena, parkingi na obrzeżach itp. W międzyczasie uczy się społeczeństwo nowych zachowań komunikacyjnych, bo to też trwa. A dopiero potem ogranicza się ruch w centrum.
   A u nas idzie się na skróty - zamkniemy Wam wszystkie ulice w centrum, a Wy sobie jakoś tam przecież poradzicie.
   Zmiany? Tak, bo to nieuniknione. Tylko na zachodzie najpierw budują basen i napełniają go wodą, a potem do niego skaczą. U nas w porywach jest to skakanie na główkę do wybetonowanego dołu, choć często i dołu brak.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ,

   , (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 25

   Miasto od lat zapowiadało wyciszenie ruchu w rynku i jest to konsekwencja realizacji tego pomysłu. Ulica zamkowa nie stanowi żadnego kluczowego połączenia,więc po co ta daleko idąca argumentacja?...rozwiń całość

   Miasto od lat zapowiadało wyciszenie ruchu w rynku i jest to konsekwencja realizacji tego pomysłu. Ulica zamkowa nie stanowi żadnego kluczowego połączenia,więc po co ta daleko idąca argumentacja? Zbudowano AOW,jest obwodnica śródmiejska w duzym stopniu zrobiona,są inne połączenia,ul. Zamkowa nie odgrywa żadnej większej roli! A po zbudowaniu NFM bedzie ona bardzo reprezentacyjna. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   siueh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 29

   uwazasz, ze jedyny lacznik poludnia miasta z centrum pomiedzy ulicami Krupnicza i Kollataja nie jest kluczowym polaczeniem? Co ma ulica Zamkowa do wyciszania rynku? To tak jakby chcac poprawic...rozwiń całość

   uwazasz, ze jedyny lacznik poludnia miasta z centrum pomiedzy ulicami Krupnicza i Kollataja nie jest kluczowym polaczeniem? Co ma ulica Zamkowa do wyciszania rynku? To tak jakby chcac poprawic bezpieczenstwo na Gaju, zwiekszano by liczbę patroli w okolicach dworca. Nie widzę zależności. AOW jeszcze nie jest zbudowana, tylko jej część, która nie każdemu pasuje i pomaga. Obwodnica Śródmiejska to mit, niedokończony projekt. Co to za obwodnica, gdzie stajesz w korku na 30min (Hallera do skrzyżowania z Grabiszynska w godzinach szczytu)? Na jakich "obwodnicach" stawia sie dziesiątki cykli świetlnych, nie sprzężonych ze sobą (brak efektu "zielonej fali")? Co to za obwodnica, gdzie ogranicza się prędkość do 50km/h? Jaka obwodnica jest drogą podporządkowaną (skrzyżowanie z Powstańców Śląskich)? Powiedz mi prosze, czego obwodem jest ta obwodnica (stąd przecież ta nazwa), skoro kończy się nagle na ślimaku na Armii Krajowej i nie ma drogi prosto?
   Co reprezentacyjnego będzie w ulicy Zamkowej hmm? Kostka brukowa po której mamy chodzić? Ba, co będzie reprezentacyjnego w NFM?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zamkowa to nie arteria miejska

   Rowerzysta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 27

   A może po prostu nie powinieneś się znajdować na Kazimierza Wielkiego,bo docelowo ta trasa ma być wyłączona. Jeśli unikniesz wjeżdżania w nią,to wtedy łącznik w postaci Zamkowej ci już nie będzie...rozwiń całość

   A może po prostu nie powinieneś się znajdować na Kazimierza Wielkiego,bo docelowo ta trasa ma być wyłączona. Jeśli unikniesz wjeżdżania w nią,to wtedy łącznik w postaci Zamkowej ci już nie będzie potrzebnyzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Docelowo?

   siueh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 27

   docelowo to mielismy miec obwodnice pod powstancow slaskich, zaporoska, przedluzona szpitalna itd. Tramwaj na jagodno, psie pole, nowy dwor. Moze Ty nie powinienes tyle filozofowac, bo poki co...rozwiń całość

   docelowo to mielismy miec obwodnice pod powstancow slaskich, zaporoska, przedluzona szpitalna itd. Tramwaj na jagodno, psie pole, nowy dwor. Moze Ty nie powinienes tyle filozofowac, bo poki co Kazimierza Wielkiego jest i jeszcze długo będzie jedną z głównych ulic Wrocławia, niezbedna do przemieszania się ze wschodu na zachod. Kazimierza Wielkiego zamkna, gdy wybuduja droge POD, a szansa na to jest taka jak na metro. Zejdz na ziemie z tego swojego rowerka i przestan fantazjowac. Jak zamkna Kazimierza, to moga w tym samym czasie Zamkowa, ale wczesniej? Daj mi jakis sensowny argument, a nie pisz o bajkach, ktore sie nie spelniazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   10/10

   siueh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 18

   jw

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Torz

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 36

   Zamek Królewski dla Polaków to Wawel i Zamek Królewski w Warszawie, we Wrocławiu Zamek Królewski /książąt piastowskich/ stał na Ostrowie Tumskim, gdzie do dzisiaj zachowane są fundamenty, a ten...rozwiń całość

   Zamek Królewski dla Polaków to Wawel i Zamek Królewski w Warszawie, we Wrocławiu Zamek Królewski /książąt piastowskich/ stał na Ostrowie Tumskim, gdzie do dzisiaj zachowane są fundamenty, a ten pałacyk przy ul. Zamkowej to siedziba oprawcy narodu polskiego Fryderyka Wilhelma z dynastii Hohenzollernów króla wrogiego nam państwa Prus. Ciągle gazeta sieje cichą wrogą nam niemczyznę.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...Zamek Królewski we Wrocławiu !?...

   Jurek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

   ...ciekawe kim był dziadek Dudkiewicza ???....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Idioci są wsród nas,szczególnie na forum gazety

   qwas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 40

   co za debil! Popisałeś sie chłopie - rozumiem,że zamek wrocławski trzeba wysadzić?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   me (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 60 / 40

   Nie będzie połączenia Świdnickiej z Kazimierza Wlk., bo przecież docelowo Kazimierza też ma być węższa i słabo przejezdna, żeby kierowcy do centrum nie wjeżdżali jak nie muszą... A że często muszą...rozwiń całość

   Nie będzie połączenia Świdnickiej z Kazimierza Wlk., bo przecież docelowo Kazimierza też ma być węższa i słabo przejezdna, żeby kierowcy do centrum nie wjeżdżali jak nie muszą... A że często muszą do instytucji państwowych usytuowanych nie gdzie indziej, tylko w centrum właśnie to już "drobnostka", kto by się przejmował. Niech "deptają" po deptakach kilometrami, albo trzymają w bagażnikach składane rowerki, którymi dojadą wszędzie. Wszak wszyscy mają tyle czasu na załatwianie spraw, że pòł godz w te czy we wte w ciągu 24 godzinnej doby nie robi różnicy.
   Jak już nabudują tych deptaków od groma, to muszą przecież kogoś zmusić, żeby po nich chodził. Emerytownanych niemieckich turystów będzie wszak ubywać z roku na rok.

   Ja bym jeszcze molo proponowaław zrobić dla uatrakcyjnienia naszego miasta, ładnie by się komponowało z deptakami. Takie molo wzdłuż Odry, przez środek jej koryta, od jednych rogatek miasta, do drugich. Takiego nikt jeszcze nie ma!!!

   A dla uatrakcyjnienia naszego pięknego miasta ja proponuję jeszcze budowę molo, żeby się ładnie z tymi wszystkimi deptakami komponowało. Np. takie molo zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Google street view...

   Natalia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 24

   Jak można na koniec artykułu zamieścić nieaktualne zdjęcie z Google Street View, gdy redakcja znajduje się 350 m obok [wg Google Maps ;)]

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szeroka aleja do pomnika Prezia

   Gruby (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 25

   Szeroką aleją do pomnika (dzięki któremu zlikwidowano dużą częś parku) , który wystawił na swoją cześ Prezio

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama