Artystyczny symbol Wrocławia

  Artystyczny symbol Wrocławia

  Lidia Geringer do Oedenberg

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Z żalem przyjęłam wiadomość o śmierci Edmunda Kajdasza, którego niezwykle ceniłam i z którym miałam zaszczyt współpracować - jeszcze jako dyrektor generalny Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans.
  Ten niezwykły człowiek, mocno wrośnięty w krajobraz Wrocławia i zasłużony dla miasta, powinien zostać upamiętniony, by przetrwało świadectwo jego zasług.

  Dlatego gorąco popieram pomysł prof. Olgierda Czernera, by ufundować Edmundowi Kajdaszowi tablicę upamiętniającą. Założony w 1966 r. przez Kajdasza chór kameralny Cantores Minores Wratislavienses należy do najbardziej znanych, wybitnych polskich zespołów wokalnych i jednocześnie jest jednym z artystycznych symboli Wrocławia.

  Co roku od pierwszych edycji występował podczas Wratislavii Cantans i co roku proponował melomanom odkrywcze programy prezentujące polską i europejską muzykę dawną. Były to niezapomniane dla wszystkich przeżycia.

  Moim marzeniem, w okresie dyrektorowania Wratislavii, był wspólny koncert pana Edmunda i jego syna Piotra. Niestety, ze względu na stan zdrowia Edmunda Kajdasza nie doszło do realizacji tego projektu i bardzo tego żałuję. Ubolewam, że zmarł tak wybitny człowiek i jednocześnie czuję się zaszczycona, że miałam okazję go poznać.

  Lidia Geringer do Oedenberg, eurodeputowana SLD, była dyrektor Wratislavii Cantans.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama