Wrocław: Przeszkadza mi, że obok mnie mieszkają Romowie...

  Wrocław: Przeszkadza mi, że obok mnie mieszkają Romowie (LIST CZYTELNIKA)

  Marcin Moneta

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Przeszkadza mi, że obok mnie mieszkają Romowie (LIST CZYTELNIKA)

  ©fot. Tomasz Hołod

  Sprawa koczowiska Romów z ul. Kamieńskiego, które na mocy polecenia magistratu, ma być zlikwidowane w ciągu dwóch tygodni, wywołuje wielkie emocje. W obronie Romów stanęli m.in. członkowie organizacji Amnesty International. Sprawa bulwersuje też mieszkańców, którzy jednak raczej nie chcą, by koczowisko nadal było w tym miejscu. List w tej sprawie przysłał nam czytelnik, Marek Rafalski. Poniżej prezentujemy całą jego treść.
  Wrocław: Przeszkadza mi, że obok mnie mieszkają Romowie (LIST CZYTELNIKA)

  ©fot. Tomasz Hołod

  "Witam,
  Proszę zajmijcie się Państwo czymś naprawdę pożyteczniejszym niż bezmyślna obrona "biednych" Romów z ul. Kamieńskiego. Zejdźcie proszę na ziemię i porozmawiajcie z mieszkańcami okolic, ludźmi pracującymi w pobliskich sklepach, na bazarku.

  Styl życia Romów to jest ich wybór, wykonywany zawód. Odrzucają posiłki w stołówkach, odrzucają normalną pracę, dasz pomarańczę zamiast 10 zł to rzucą ją za Tobą. Zaproponowałem kiedyś pod marketem, że oddam wózek ze złotówką w środku żebrzącemu Romowi, zgadnijcie reakcję.

  Dlaczego nie zajmiecie się losem ich dzieci na rękach, młodych, żebrzących mężczyzn? Dlaczego są takie śpiące, apatyczne? Może drodzy obrońcy praw człowieka sami weźcie tę kilkudziesięcioosobową grupę pod swoje skrzydła i do swoich lokali? Zaproponujecie im pracę w wolontariacie?

  Zwróćcie Państwo uwagę, że prawie 100% komentarzy (niektóre niestety ordynarne) na forum pod artykułami (o likwidacji koczowiska) jest za decyzją Rafała Dutkiewicza..."


  CZYTAJ TEŻ: Amnesty International walczy o wrocławskich Romów

  Co sądzicie o sprawie Romów z Kamieńskiego? Zgadzacie się z panem Markiem czy raczej stoicie po stronie stanowiska Amnesty International?

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama