Wojsko wraca do Wrocławia

  Wojsko wraca do Wrocławia

  Maciej Sas, redaktor

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - Ale będą defilady - zachwyciła się jedna z moich koleżanek, gdy usłyszała, ze dowództwo Wojsk Lądowych przeniesie się do Wrocławia.
  Materiały podobne
  No tak, wysocy mężczyźni w mundurach zawsze mają łatwiej, jeśli chodzi o zainteresowanie kobiet... Ale, wbrew radości mojej koleżanki, nie to jest najważniejsze w decyzji ministra obrony.

  Dowództwo Wojsk Lądowych we Wrocławiu to przede wszystkim prestiż - wojskowi z całego świata będą zjeżdżali właśnie tu, by spotkać się z naszą generalicją. To idealna okazja do promocji regionu. Poza tym kilkuset wysokich rangą oficerów musi gdzieś mieszkać. Ich rodzinom trzeba więc będzie wybudować mieszkania. To dobra wiadomość dla firm budowlanych, zwłaszcza w chwili, gdy kryzys zagląda im głęboko w oczy. No i wszystkich tych ludzi trzeba będzie nakarmić. Znów więc zarobi ktoś z Dolnego Śląska...


  Nie bez znaczenia jest też fakt, że Wrocław odzyska należne mu miejsce na wojskowej mapie Polski. Kompleks budynków sztabu Śląskiego Okręgu Wojskowego przy ul. Pretficza zaczyna świecić pustkami (Okręg jest powoli likwidowany). Teraz ożyją i zostaną zapewne wyremontowane. Zostają względy sentymentalne - większość oficerów uczyła się w naszej Wyższej Szkole Oficerskiej. Wiążą ich więc z miastem miłe wspomnienia. A i Szkoła, o której ostatnio rzadko słychać (wiele osób nie wie, że ona jeszcze istnieje...), może na tym zyska - zarówno intelektualnie, jak i finansowo.

  Same korzyści. Byle tylko władze miasta, bez względu na przynależność partyjną, to wykorzystały.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama