Radni mają kłopot z zarobkami prezydenta Lubina

  Radni mają kłopot z zarobkami prezydenta Lubina

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prokuratura sprawdzi, czy przez dwa ostatnie lata Robert Raczyński bezprawnie pobierał wynagrodzenie.
  O to podejrzewa go grupa radnych, która w głosowaniu opowiedziała się za złożeniem w tej sprawie doniesienia.

  Obecnie Raczyński dostaje pensję na podstawie uchwały z poprzedniej kadencji, gdy rządził miastem. Ówczesny przewodniczący rady miejskiej Paweł Niewodniczański wspomina, że projekt w tej sprawie złożyła wtedy grupa radnych. Prezydent nie złożył swojego projektu, choć, jak dodaje były szef rady, powinien, bo tak wynika z ustawy o samorządzie (miał złożyć sam projekt, a wysokość kwot ustala rada).

  Damian Stawikowski, asystent Roberta Raczyńskiego twierdzi, że w tej właśnie sprawie inicjatywa należy do przewodniczącego rady lub grupy radnych.
  - Przez dwa lata nowego wynagrodzenia nie ustalono, dlatego obowiązuje poprzednia uchwała, ponieważ stosunek pracy prezydenta nie wygasł - dodaje Stawikowski.

  Andrzej Król, zastępca dyrektora wydziału nadzoru i kontroli w urzędzie wojewódzkim, mówi jednak, że po rozpoczęciu kadencji rada powinna uchwalić pobory prezydenta (wójta, burmistrza).
  - Nawet, gdy jest to ta sama osoba, która pełniła powyższą funkcję w poprzedniej kadencji, rada powinna niejako na nowo, ustalić wysokość jej wynagrodzenia - dodaje Andrzej Król. - Stosunek pracy wygasa bowiem z upływem kadencji tejże osoby.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama