Jajecznica z 2013 jaj i inne nietypowe pomysły na Wielkanoc

Jajecznica z 2013 jaj i inne nietypowe pomysły na Wielkanoc

Alina Gierak

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Jajecznica z 2013 jaj i inne nietypowe pomysły na Wielkanoc

©fot. Marcin Oliva Soto

Kto nie ma pomysłu na to, co robić, gdy już się wstanie od świątecznego stołu, może wybrać się do Kotliny Jeleniogórskiej. W drugi dzień świąt w Karpaczu będą smażyć wielką jajecznicę i rzucać jajkami. XIII Mistrzostwa Polski z Jajem rozpoczną się o godz. 13 na stoku Lodowiec, obok Chaty Karkonoskiej przy ul. Wolnej 4. Hitem dnia będzie smażenie i degustacja jajecznicy, która zostanie przygotowana z 2013 jaj!
Jajecznica z 2013 jaj i inne nietypowe pomysły na Wielkanoc

©fot. Marcin Oliva Soto

Nie zabraknie również wielkanocnych konkursów, m.in. rzutów jajem na odległość, w parach oraz do podobizny burmistrza Karpacza Bogdana Malinowskiego. Ten konkurs jako jedyny będzie płatny, a dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W ubiegłym roku zbierano na pompę insulinową dla młodego mieszkańca Karpacza. Konkurs cieszy się ogromną popularnością. W poprzednich latach pojawił się nawet pomysł, by zamiast do podobizny rzucać jajkami w żywego burmistrza.
- Ale nie spotkał się z aprobatą szefa miasta - śmieją się organizatorzy mistrzostw. Ponadto zaplanowano konkurs na najładniejszą pisankę, na najciekawszy chlebek oraz na osobę z najbardziej odległego od Karpacza miasta. Do wygrania jest, między innymi, pobyt w ośrodku spa.

W tym samym czasie w Chacie Karkonoskiej będą smażyć wielką jajecznicę. Każdy może jej spróbować. Degustacja rozpocznie się o godz. 13.30. Kto gustuje w spokojniejszych rozrywkach, może wybrać się na koncert do pałacu Wojanów. Program został specjalnie dobrany tak, by oddać ducha Wielkanocy i sprawić, że święta spędzicie wyjątkowo.

W niedzielę, 31 marca, w pałacu Wojanów, o godz. 16.30, koncertem muzyki barokowej na klawesyn i wiolonczelę barokową rozpocznie się Festiwal Concerti Pasquali. Anna Katyńska oraz Marek Pilch zagrają francuskie sonaty wiolonczelowe, toccaty Bacha oraz włoskie ciaccony.

Drugiego dnia świąt o godz. 17 w pałacu Wojanów zaplanowano nietypowe, eksperymentalne połączenie muzyki klasycznej granej na żywo razem ze współczesnymi projektami multimedialnymi. Wystąpią: wokalistka Michalina Bienkiewicz, Aleksandra Śnieżek, fotografka i graficzka z Jeleniej Góry oraz Peng Yue (fortepian). Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Świąteczne atrakcje przygotowano także na pograniczu. W Naszym Zoo Zgorzelec/ Görlitz, w wielkanocny poniedziałek o godz. 16 rozpocznie się wyścig taczek z obornikiem z udziałem polskich i niemieckich przedszkolanek. Przyjedźcie im kibicować razem z dziećmi, bo w zoo będą ukryte czekoladowe jajka. Ich szukanie rozpocznie się od godz. 10. Zagra także Górnołużycka Orkiestra Dęta. Na dzieci czekać będą gry i zabawy wielkanocne oraz młode zwierzęta w zagrodzie wiejskiej.

Poza zwiedzaniem ogrodu zoologicznego, goście będą mogli obejrzeć wielojęzyczną wystawę "Wilki". Na przykładzie łużyckiej watahy pokazane są na niej sposoby prowadzenia nowoczesnych badań naukowych. Nasze Zoo Zgorzelec/Görlitz przy Zittauer Straße 43 ( 7 minut na piechotę od dworca) jest czynne od godz. 9 do 18. Bilety po 4,5 euro, ulgowe po 2 euro.

Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ależ atrakcje!

Uważny czytelnik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 45 / 26

Jajecznica, rzucanie jajami...
Połączenie siermiężnego disco polo i tradycji katolickich...
Już wiecie, dlaczego jesteśmy TRAGICZNIE mało kreatywnym narodem?
Wg badań w UE, gorsi od nas są tylko...rozwiń całość

Jajecznica, rzucanie jajami...
Połączenie siermiężnego disco polo i tradycji katolickich...
Już wiecie, dlaczego jesteśmy TRAGICZNIE mało kreatywnym narodem?
Wg badań w UE, gorsi od nas są tylko Bułgaria, Rumunia i Łotwa!
zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

, (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 23 / 39

Typ zakompleksionego polaczka.Anglik powie , wypinając dumnie pierś- Wygrałem zawody w rzucaniu krowim plackiem , a zakompleksiony polaczek , spuszczając zawstydzone oczęta i rumieniąc sie ze...rozwiń całość

Typ zakompleksionego polaczka.Anglik powie , wypinając dumnie pierś- Wygrałem zawody w rzucaniu krowim plackiem , a zakompleksiony polaczek , spuszczając zawstydzone oczęta i rumieniąc sie ze wstydu wyjąka- a ja najdalej rzuciłem jajkiem.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

, (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 43 / 37

Mnie sie podobaja zawody min na festynach niemieckich i angielskich np.rzucanie krowim plackiem , toczenie kregu sera, bieg na szpilkach , "Tough Guy"/W jednym z wywiadów żołnierze brytyjscy...rozwiń całość

Mnie sie podobaja zawody min na festynach niemieckich i angielskich np.rzucanie krowim plackiem , toczenie kregu sera, bieg na szpilkach , "Tough Guy"/W jednym z wywiadów żołnierze brytyjscy opowiadali, że ten bieg to najlepszy sprawdzian przed misją w Afganistanie/,....zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
choinka

biker (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 32 / 21

W tym roku świątecznym hitem będzie choinka obwieszona pisankami ;)


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

, (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 33 / 31

I gwiazda Betlejemska w koszyczku.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo