Wrocław: W piątek czekają nas korki na wylotowych ulicach z...

  Wrocław: W piątek czekają nas korki na wylotowych ulicach z miasta. Zobacz gdzie będzie najgorzej

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: W piątek czekają nas korki na wylotowych ulicach z miasta. Zobacz gdzie będzie najgorzej

  ©Polskapresse

  W piątek popołudniu możemy we Wrocławiu spodziewać wzmożonego ruchu spowodowanego wyjazdami na święta. Największe korki będą na ulicach: Opolskiej, Żmigrodzkiej i Legnickiej - twierdzą eksperci. Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach wylotowych z miasta.
  Wrocław: W piątek czekają nas korki na wylotowych ulicach z miasta. Zobacz gdzie będzie najgorzej

  ©Polskapresse

  Według ekspertów firmy NaviExpert (producenta nawigacji drogowej) w najgorszej sytuacji będą kierowcy wyjeżdżający w piątek ulicą Opolską. Średnia prędkość w tym miejscu będzie wynosiła 17 kilometrów na godzinę - o pięć kilometrów mniej, niż na co dzień. Kierowcy jadący w kierunku Poznania i Trzebnicy drogą nr 5 (m.in. ulicami Sułowską i Żmigrodzką) też powinni uzbroić się w cierpliwość - średnia prędkość na tych ulicach wyniesie 23 kilometry na godzinę.


  Osoby jadące w stronę Zielonej Góry mogą spodziewać się korków na ulicach: Legnickiej i Lotniczej. Najłatwiej z miasta wydostaną się kierowcy jadący al. Jana III Sobieskiego w stronę Oleśnicy.

  Wracający do Wrocławia po świętach też nie będą mieli lekko - zwłaszcza ci, którzy wybiorą powrót we wtorek. Wtedy, według ekspertów, najwięcej osób zdecyduje się na powrót.

  Dolnośląska policja przewiduje zwiększony ruch przed Wielkanocą także na autostradach. Wiele osób będzie bowiem jechało z Niemiec. - Dużego ruchu spodziewamy się także w niedzielę w godzinach popołudniowych oraz w poniedziałek do południa, kiedy kierowcy będą próbowali dojechać na śniadania wielkanocne - mówi Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej policji. - Prosimy kierowców o ostrożną jazdę, bo w święta można spodziewać się opadów deszczu i trudnych warunkach na drogach.

  Jak co roku w święta policja na Dolnym Śląsku zapowiada wzmożone patrole na drogach. Akcja "Wielkanoc" rozpocznie się w piątek po południu i potrwa do późnych godzin wieczornych w poniedziałek. - Na drogach wojewódzkich, w tym na drogach wylotowych z Wrocławia, ustawimy więcej niż zwykle patroli, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim dojeżdżającym na święta - zapewnia Krzysztof Zaporowski.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie spodziewałem się

   nieekspert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

   Po to trzeba pisać eklo takie artykuły, żeby poznać zdanie ekspertów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cyt. "W piątek czekają nas korki na wylotowych ulicach z miasta. Zobacz gdzie będzie najgorzej"

   eklo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 14

   I po co dalej pisać artykuł? Przecież sam tytuł wszystko wyjaśnia.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama