Świąteczne zakupy we Wrocławiu: Najtaniej w Auchan, Żabka...

    Świąteczne zakupy we Wrocławiu: Najtaniej w Auchan, Żabka najdroższa

    Weronika Skupin

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Zdjęcie ilustracyjne
    1/3
    przejdź do galerii

    Zdjęcie ilustracyjne ©Przemek Swiderski

    Auchan, Kaufland i Real - tam przed świętami zrobimy najtańsze zakupy spożywcze we Wrocławiu. Najdroższe są Alma, Społem i Żabka. Tak wynika z cen udostępnionych przez portal dlahandlu.pl
    Pod lupę wzięliśmy 24 popularne produkty spożywcze. Aż 13 z nich najtaniej kupimy w Auchanie. Najdroższa jest Żabka, aż 17 produktów z listy jest tam najdroższych. Przykładowo za 100 torebek herbaty Lipton Yellow Label w Auchan zapłacimy 10,96, a w Żabce 26,30. Z kolei za kilogram żółtego sera gouda w Auchan damy 12,88, a w Żabce 29 zł.

    W naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę następujące produkty: chleb - 1000 g, bułka kajzerka - 50 g, herbata Lipton Yellow Label - 100 torebek, kawa mielona Tchibo Family - 250 g, czekolada mleczna Wedel - 100 g, masło extra kostka - 200g, 10 jaj - najtańszych, ser żółty gouda - 1 kg, mleko Łowickie - 1litr 3,2%, ketchup Pudliszki - 430 g, woda niegazowana Żywiec Zdrój - 1,5 l, makaron Lubella nitki cięte, mąka pszenna poznańska typ 500 - 1kg, cukier biały kryształ - 1 kg, kurczak cały - 1 kg, schab bez kości - 1 kg, polędwica sopocka plastry, pakowane próżniowo - 450 g, kiełbasa podwawelska na wagę - najtańsza, szynka wiejska plastry, opakowanie próżniowe - 450 g, banany - 1 kg (na wagę), pomarańcze - 1 kg (na wagę), ziemniaki - 1 kg (na wagę), pomidory - 1 kg (na wagę), pieczarki - 1 kg (na wagę).


    Suma cen tych produktów lub zamienników dla nich (przykładowo, gdy w danym sklepie nie ma chleba o wadze 1 kg, portal przelicza cenę na podstawie ceny półkilogramowego bochenka) jest następująca:

    - Auchan: 117,10 zł
    - Kaufland: 139,33 zł
    - Real: 142,10 zł
    - E.Leclerc: 153,28 zł
    - Piotr i Paweł: 155,66 zł
    - Lidl: 156,55 zł
    - Biedronka: 157,52 zł
    - Stokrotka: 157,90 zł
    - Netto: 158,04 zł
    - Carrefour: 158,43 zł
    - Tesco: 162,67 zł
    - Lewiatan: 169,38 zł
    - Alma: 170,67 zł
    - Społem: 175,22 zł
    - Żabka: 221,47 zł

    Czytaj także

      Komentarze (19)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Do bani to porównanie

      Jarecki (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

      Kto kupuje 1kg sera żółtego? 1ltr mleka? Jak już idę, to z 5 kupuję, albo zgrzewkę co zapewne uczynię na święta. Woda podobnie, też zgrzewkę by policzyli, a nie jedną butelkę. 1 bułkę? 1kg...rozwiń całość

      Kto kupuje 1kg sera żółtego? 1ltr mleka? Jak już idę, to z 5 kupuję, albo zgrzewkę co zapewne uczynię na święta. Woda podobnie, też zgrzewkę by policzyli, a nie jedną butelkę. 1 bułkę? 1kg ziemniaków? I już mamy przetasowanie w pierwszej piątce.zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      a ja tam

      pisanka (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 15 / 8

      kupuje u mnie na wsi , w zwyklym sklepie - markowe produkty są w tej samej cenie a nawet taniej niż w 'oszołomie" ktory mam najblizej ale i tak muszę jechać pare kilometrów ...
      a po zamienniki w...rozwiń całość

      kupuje u mnie na wsi , w zwyklym sklepie - markowe produkty są w tej samej cenie a nawet taniej niż w 'oszołomie" ktory mam najblizej ale i tak muszę jechać pare kilometrów ...
      a po zamienniki w "oszołomie" ktore są w nizszej cenie to niestety nie pojadę - ciul wie kto i co tam w jakim garażu wpakował ... dziękuje
      a tak poza tym - skonczyłem z giga zakupami - bo święta , koniec z tym od trzech lat, kupuję tyle ile trzeba bo potem się wywala .
      świeta świetami - a realnie to dłuższy o jeden dzien weekand

      zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Auchan za daleko

      polak (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 17 / 9

      Auchan jest umiejscowiony za miastem, szkoda czasu i paliwa żeby tam jechać chyba że ktoś blisko mieszka.
      Ja kupuje w Realu i Biedronce

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Aldi

      stany (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 13 / 11

      Brakuje tutaj Aldi.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Aldi

      stany (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 14 / 15

      brakuje tutaj Aldi.


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      je w łoławie ;)

      . (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

      .

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Opuściłem Polskę na zawsze, gdy Urząd skarbowy mnie okradł, i nie było winnych.

      Jam Puszek okruszek (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 35 / 27

      Teraz się nie martwię o ceny, od pierwszego do pierwszego starcza na życie.

      Życzę wam z okazji zbliżających się świąt tego samego, każdemu rodakowi słodkiego miłego życia.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      wyrób seropodobny

      k (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 42 / 15

      za 12,88 pln to można sobie zjeść "gołdę" a nie "goudę", chleb z Auchan to jakaś pomyłka wypełniona powietrzem, tak więc nie do końca dobre porównania - choć do samego sklepu nie mam zastrzeżeń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      $€

      Rolnik (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 32 / 10

      njtaniej to u mnie ale ja sprzedaje hurtowo rolnik.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Żabka to głównie sklep dla sztajmesów osiedlowych.

      Czyli dla mnie (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 52 / 17

      Zauważyłem taką prawidłowość, że jak żabka traci koncesje na alkohol to po miesiącu już jej nie ma.


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      żabka

      M (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 14 / 13

      na sprzedaż alkoholu wydaje się zezwolenie a nie koncesje

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Polski Wielki Kompleks Peweksowski

      .....juz jesteśmy w blokach.... (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 29 / 13

      PEweksów ci u nas dostatek - w całym kraju jeden wielki pewex- za złotówki - to nas kręci. ....i nie wypada się wyłamac - Wielki Kompleks Popeweksowsi niech żyje.... niech żyje...niech żyje.


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      nie ćpaj peweksie

      . (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 30 / 23

      .

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      Polecamy

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama