Skutecznością nie grzeszyli, czyli Gwardia uległa liderowi

Michał Sałkowski
Przeciętna gra siatkarzy EnergiiPro Gigawat Gwardii Wrocław i porażka 1:3 z Siatkarzem Wieluń.

Tak można w skrócie podsumować sportową sobotę w hali przy ul. Krupniczej. Dzięki zwycięstwu goście rozgościli się na fotelu lidera, bo dotychczasowy - Avia wyrwał outsiderowi ze Spały zwycięstwo za dwa oczka w tie-breaku.

Podopieczni Macieja Jarosza przystąpili do starcia z dwoma ubytkami - bez kontuzjowanych Olejniczaka i Lecha i to wystarczyło, by w ich grę wkradło się masę chaosu. Dopóki w pierwszej partii Wieluń odpowiadał tym samym i również hurtowo psuł zagrywki, można było liczyć na dobry wynik. Jednak w krytycznym momencie pierwszego seta Szczurowski nadział się na blok Buniaka i Sarneckiego i skończyło się porażką do 26.

Gwardziści wyszli zwycięsko 25:15 z drugiej partii, dzięki doskonałej serwisowej serii Thwaite'a.
Kolejne dwa sety pokazały, komu należy się pełna pula. Siatkarze Wielunia kontrolowali grę blokiem, przebudził się ich kapitan Bartodziejski, zaś z drugiej strony barykady błędy popełniał młody Mihułka na libero.

- Zabrakło dziś przede wszystkim skuteczności. Ciężki trening i walka za tydzień w Gorzowie. Nic innego nie pozostaje - podsumował mecz kapitan wrocławian Maciej Krupnik. Może jeszcze do walki przydałoby się dorzucić jakieś punkty.

I liga siatkarzy.
EnergiaPro Gigawat Gwardia Wrocław - Pamapol Siatkarz Wieluń 1:3 (26:28, 25:15, 17:25, 21:25).

Gwardia: Krupnik, Gorzewski, Thwaite, Szczurowski, Kurian, Janosik, Mihułka (l) oraz Dutkiewicz, Karpiewski, Świechowski.

Pamapol: Sarnecki, Buniak, Matejczyk, Bartodziejski, Błoński, Zajder, Kryś (l) oraz Lubiejewski, M. Paniączyk, Kosmęda.

15. kolejka I ligi Mężczyzn:
MCKiS Jaworzno - MKS MOS Będzin 0:3 (24:26, 22:25, 23:25),
Pronar Parkiet Hajnówka - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (18:25, 11:25, 25:23, 25:23, 17:19),
SMS Spała - Avia Świdnik 2:3,
AZS PWSZ Nysa - GTPS Gorzów 3:0 (28:26, 25:20, 25:13),
Pauzował: Orzeł Międzyrzecz.