Współpracownik Leppera w areszcie

  Współpracownik Leppera w areszcie

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Bohater głośnej afery gruntowej w resorcie rolnictwa znowu zatrzymany.
  Piotr R. - były wrocławski dziennikarz telewizyjny, później biznesmen i jeden z najbliższych współpracowników lidera Samoobrony Andrzeja Leppera - jest podejrzany o niegospodarność i pranie brudnych pieniędzy. Został aresztowany na trzy miesiące.

  Według wrocławskiej Prokuratury Okręgowej Piotr R. i jego brat Janusz R. mieli spowodować znaczną szkodę w majątku wrocławskiej spółki. O jaką spółkę chodzi, nie wiadomo. Prokuratura odmawia jakichkolwiek szczegółowych informacji w tej sprawie.

  Wiemy nieoficjalnie, że śledztwo dotyczy firmy komputerowej, z którą przed kilkoma laty związany był Piotr R. W internecie można znaleźć informację, że bracia R. prowadzili firmę sprzedającą sprzęt elektroniczny.
  Piotr R. był też związany z wrocławskim Dialogiem i nieistniejącymi już dziś tanimi liniami lotniczymi Air Polonia.

  W lipcu 2007 roku został zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dziś jest oskarżony o powoływanie się na wpływy w Ministerstwie Rolnictwa w czasach, gdy jego szefem był Andrzej Lepper.

  CBA przygotowało wielką prowokację. Udający biznesmenów agenci chcieli wręczyć łapówkę Piotrowi R., żeby sprawdzić, czy trafi ona do rąk Andrzeja Leppera. Według CBA Piotr R. w ostatniej chwili został ostrzeżony.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama