Cenne zwycięstwa dolnośląskich drużyn

Paweł Pluta
Bardzo ważne zwycięstwo odniosły w Koszalinie piłkarki ręczne Zagłębia.

Dzięki 2 punktom lubinianki umocniły się na 3. miejscu w tabeli i powiększyły przewagę nad akademiczkami do trzech oczek.

Szczypiornistki Zagłębia prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty. Gospodyniom tylko dwa razy udało się zbliżyć do lubinianek, i to na 2 bramki: w 50 min 25:27 i 51 min 26:28. Jednak potem kibice w Koszalinie nie oglądali żadnej bramki przez ponad 6 minut. W ostatnich minutach Zagłębie zdobyło cztery gole z rzędu i przypieczętowało zwycięstwo.

Z kompletem punktów wróciły z Warszawy piłkarki ręczne Carlos-Astolu. Jednak trudno było oczekiwać innego rozwiązania, biorąc pod uwagę, że akademiczki ze stolicy przegrały wszystkie dotychczasowe mecze w ekstraklasie.

Co prawda, outsider z Warszawy napędził trochę strachu prowadzonym w tym meczu przez Zdzisława Wąsa jeleniogórzankom (trener Katarzyna Jeż jest na zwolnieniu lekarskim). W 20 min gospodynie wygrywały różnicą dwóch bramek, a co więcej, po raz pierwszy w tym sezonie schodziły na przerwę przy prowadzeniu w meczu.

W drugiej połowie zawodniczki z Jeleniej Góry szybko odrobiły straty i uzyskały przewagę, której nie oddały już do końcowej syreny.

AZS Politechnika Koszalińska - Interferie Zagłębie Lubin 26:32 (12:15)

Zagłębie: Czarna, Maliczkiewicz - Kordić 8, Semeniuk 7, Obrusiewicz 6, Jacek 4, Olszewska 4, Jochymek 2, Piekarz 1, Ziółkowska, Gunia, Jakubowska, Byzdra.

AZS AWF Warszawa - Carlos-Astol Jelenia Góra 25:30 (12:11)

Carlos-Astol: Baranowska, Szalek - Kaczyńska 4, Kocela 1, Oreszczuk 2, Stochaj 5, Dąbrowska 2, Gęga 7, Kobzar 1, Odrowska 7, Kubicka, Łoniewska.