Kradł telefony udając policjanta. Ile posiedzi?

  Kradł telefony udając policjanta. Ile posiedzi?

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Piotr Krzyżanowski

  Fałszywy policjant grasował we wrześniu ubiegłego roku na wrocławskich Krzykach. Na szczęście szybko wpadł. Niedawno do sądu trafił jego akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Piotr Krzyżanowski

  Zaczęło się 14 września przy ulicy Wandy niedaleko Szkoły Podstawowej nr 76. Mężczyzna - zdaniem prokuratury to 36-letni Marcin S. - zaczepił chłopca idącego do szkoły. Powiedział, że jest z policji i zażądał by uczeń pokazał mu swój telefon komórkowy. Mówił, że chce sprawdzić czy nie jest kradziony. Była to Nokia warta 300 złotych. Chłopiec pokazał go rzekomemu funkcjonariuszowi. Tamten uciekł.

  Do takiego samego zdarzenia doszło trzy dni później. Rzekomy policjant podszedł do dziewczynki idącej ulicą Sztabową. Podobnie jak na Wandy podał się za policjanta i zażądał pokazania mu telefonu. Była to kolejna nokia. Uciekając wywrócił kobietę, która przechodziła w pobliżu. Wyrwał jej kolejną komórkę - Samsunga Galaxy Ace i uciekł. Kobieta miała potłuczoną głowę, ale na szczęście nie był to żaden poważny uraz.

  Na następną akcję fałszywego stróża prawa trzeba było czekać kolejne trzy dni. Scenariusz był identyczny. Nastolatek zaczepiony na ulicy - tym razem była to Wielka - oddał swoją Nokię a złodziej uciekł. Niedługo potem wpadł w ręce prawdziwych policjantów.

  W czasie śledztwa w Prokuraturze Rejonowej Krzyki Zachód nie przyznał się do postawionych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

  W sądzie Marcin S. będzie odpowiadał za kradzież, napad rabunkowy i podawanie się za funkcjonariusza policji.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobrze !

   xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 13

   Zrobią mu dziecko na celi !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie zrobią !

   Jony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14

   trafi na oddział F2 wrocławskich "klęczek", tam jest taki sam syf jak w kraju, 18-tu leży sobie bykiem na świetlicy, bo w celach brakuje miejsc, tam syfilis goni syfilis a durne społeczeństwo co...rozwiń całość

   trafi na oddział F2 wrocławskich "klęczek", tam jest taki sam syf jak w kraju, 18-tu leży sobie bykiem na świetlicy, bo w celach brakuje miejsc, tam syfilis goni syfilis a durne społeczeństwo co miesiąc jest zubażane o ponad 2500 zł, bo tyle kosztuje utrzymanie NIE jednego więźnia ale UWAGA (!) - jednego klawisza-darmozjada.

   UWAGA (!)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Jony

   klawisz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

   Co proponujesz? Żeby skazani sami się pilnowali?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama