Wrocław: Powrót zimy opóźnia inwestycje drogowe

  Wrocław: Powrót zimy opóźnia inwestycje drogowe

  BJO

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nagły powrót zimy wstrzymał niemal wszystkie prace na drogach we Wrocławiu. Z powodu pogody później do użytku oddany będzie most Widawski, ekrany przy ul. Lotniczej, opóźni się również remont mostu Słodowego oraz nasadzenia drzew w Rynku i łatanie ubytków w ulicach.
  Wrocław: Powrót zimy opóźnia inwestycje drogowe

  ©Przemysław Wronecki

  Złe warunki spowodowały opóźnienie prac w całym mieście. Później niż przewidywano do użytku oddany zostanie most tymczasowy na Widawie - nie w ten weekend, a prawdopodobnie dwa tygodnie później. Opóźnione jest też montowanie ekranów dźwiękochłonnych przy ul. Lotniczej.

  - Większość ekranów już stoi, ale dodatkowo mieliśmy przeprowadzić tam nasadzenia zieleni. Planowaliśmy wyrobić się do końca kwietnia. Przedłużenie zimy może spowodować, że nie zdążymy - mówi Ewa Mazur, rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

  Łatanie dziur w drogach również odbywa się wolniej, niż planowano. Robotnicy niemal każdego ranka rozpoczynają prace, które popołudniami przerywają opady śniegu. Pogoda nie pozwala też prowadzić robót wieczorami i nocą.

  Zima powstrzymuje też rozpoczęcie nasadzeń 21 drzew i 164 krzewów wokół sukiennic przy Rynku oraz 5 drzew przy ul. Świdnickiej. Za 412 tys. złotych prace wykona firma Park- M z Nowego Sącza. Nasadzenia oraz montaż ławek miały zakończyć się do 30 kwietnia. - Żeby jednak wybrukować teren wokół drzew, temperatura musi być dodatnia oraz nie może padać śnieg. Dopóki pogoda się nie poprawi, prace nie ruszą - tłumaczy Ewa Mazur.

  Wolniej odbywają się też prace przy remoncie mostu Słodowego, który pierwotnie oddany do użytku miał być w kwietniu. Tak długo, jak utrzymywać będzie się zimowa aura, woda nie popłynie we wrocławskich fontannach.

  - Ocieplenie ma nastąpić dopiero po świętach wielkanocnych i prawdopodobnie wtedy prace rozpoczną się na dobre. Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek zima tak długo wstrzymywała nam rozpoczęcie robót - podsumowuje Ewa Mazur.

  Gdzie drogowcy będą łatać ubytki w drogach? Prac można się spodziewać na ulicach: Litomskiej 3-9, Kolejowej przy nr 35 przy ul. Grabiszyńskiej, Ukrytej 12, Niemcewicza nr 5, Ładnej przy bramie wjazdowej nr 16-18, Skłodowskiej-Curie przy ul. Chałubińskiego 65, Oławskiej róg Szewskiej, Tęczowej, Ofiar Oświęcimskich, Wróblewskiego, Przyjaźni, Braterskiej, Opatowickiej, Pięknej, Fabrycznej, Rdestowej, Inżynierskiej, Przedwiośnie oraz Poprzecznej.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko we Wrocławiu

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 19

   Cięzko gdziekolwiek poza Wrocławiem spotkać taki idiotyzm jak zaczynanie inwestycji drogowych w końcu listopada czy na początku grudnia. Magistrackim coś się chyba w głowach popie*****ło. Myslą, że...rozwiń całość

   Cięzko gdziekolwiek poza Wrocławiem spotkać taki idiotyzm jak zaczynanie inwestycji drogowych w końcu listopada czy na początku grudnia. Magistrackim coś się chyba w głowach popie*****ło. Myslą, że Wrocław leży na południu Europy i zimy u nas nie ma. Jak długo jeszcze do tych zakutych łbów nie dotrze to, że w grudniu zaczyna się okres najmniej sprzyjający robotom drogowym.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   help

   help (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 15

   Ratujcie ul.Przyjaźni, tak szybko odchodzi...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zima na zamówienie

   dark (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 27

   Ta zima to chyba na zamówienie magistratu. Inaczej pewnie by musieli przyznać, że kasy za mało, bo Śląsk, bo stadion, bo... . A tak wymówka gotowa: "niestety, sroga zima zamroziła planowane prace".

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak się chce to jednak można ! Ekspresówka gotowa !

   Czumasz? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 18

   Nie zawsze zima przeszkadza ! Dopiero co władcy Wrocławia i Poznania "apelowali" o S5 a tu, prosze, nie minęły dwa tygodnie i... pstryk-GOTOWE !

   A tu mapka :...rozwiń całość

   Nie zawsze zima przeszkadza ! Dopiero co władcy Wrocławia i Poznania "apelowali" o S5 a tu, prosze, nie minęły dwa tygodnie i... pstryk-GOTOWE !

   A tu mapka :

   http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,13606153,Dolina_Baryczy__Magia_historii_i_natury_niedaleko.htmlzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rynek Psiego Pola

   Rondo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 9

   Chodzi o Rondo i okoliczne uliczki dojazdowe - miały być oddane do użytku chyba we wrześniu, potem do końca grudnia, coś o styczniu wspominali, chyba połowie stycznia.... mamy koniec marca... tak mamy


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .,

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 21

   To przez ocieplenie klimatu.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama