Ogromne zniszczenia po tąpnięciu w kopalni Rudna

  Ogromne zniszczenia po tąpnięciu w kopalni Rudna

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ponad cztery godziny trwała w czwartek wizja lokalna w kopalni Rudna, gdzie we wtorek nastąpił silny samoistny wstrząs. Pracownicy nadzoru górniczego (OUG we Wrocławiu i WUG) sprawdzili wyrobiska w rejonie epicentrum wstrząsu.
  Ogromne zniszczenia po tąpnięciu w kopalni Rudna

  ©Urszula Romaniuk

  Pod ziemię zjechali też przedstawiciele kierownictwa kopalni i zakładowych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pracy górników. Stwierdzono, że zniszczenia spowodowane wstrząsem są tak rozległe, że w najbliższych dniach wydobycie w tym rejonie nie zostanie wznowione.

  Wyrobisko w obszarze ok. 400 m x 150 m zamieniło się w rumowisko. Spąg (chodnik) jest wypiętrzony w wielu miejscach, strop wytrzymał, nie ma wielkich spękań. Usuwanie zniszczeń (rumoszu skalnego, zniszczonych maszyn i urządzeń, wzmocnienie stropu) zajmie kilka dni.

  Prawdopodobnie w poniedziałek (25 marca) odbędzie kolejna wizja. Być może wtedy zapadną decyzje dotyczące warunków wznowienia wydobycia w tym rejonie.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rabunek

   richard (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 37

   Efekt rabunkowej gospodarki !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zaskoczenie

   neron13 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 54 / 44

   Wszystkiego bym się spodziewał po wypadku w kopalni. Jednak że nie ściany ani strop się zawalił, ale spąg (podłoga) pofałdowała się i wbiła w strop - to dla mnie (laika) wielkie zaskoczenie. Z tej...rozwiń całość

   Wszystkiego bym się spodziewał po wypadku w kopalni. Jednak że nie ściany ani strop się zawalił, ale spąg (podłoga) pofałdowała się i wbiła w strop - to dla mnie (laika) wielkie zaskoczenie. Z tej strony niebezpieczeństwa w kopalni to bym się nie spodziewał.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama