Centrum sportów wodnych koło mostu Milenijnego? To wciąż...

  Centrum sportów wodnych koło mostu Milenijnego? To wciąż tylko plany

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  tak miałoby wyglądać centrum sportów wodnych
  1/5
  przejdź do galerii

  tak miałoby wyglądać centrum sportów wodnych ©WROCŁAWSKIE CENTRUM REKREACJI i SPORTÓW WODNYCH Wrocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego "ŻEGLARZ" - www.wrozz.wroclaw.pl

  W kwietniu wrocławski magistrat po raz trzeci zacznie szukać chętnego na dzierżawę terenu przy moście Milenijnym po dawnym zimowisku barek. Miało tam powstać centrum rekreacji i sportów wodnych. Urzędnicy widzieli tam też centrum rozrywki z dyskoteką i pętlę tramwaju wodnego.
  - Ogłosimy rokowania i zaprosimy wszystkich zainteresowanych. Liczę, że do wakacji ktoś się zdecyduje - mówi Lech Filipiak, dyrektor departamentu nieruchomości i eksploatacji we wrocławskim magistracie.

  Do tej pory do przetargów ogłaszanych przez ratusz nikt się nie zgłosił mimo, że inwestor jest. Od lat Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski "Żeglarz" zamierza przekształcić o miejsce w centrum rekreacji i sportów wodnych. Na pomysłach i koncepcjach się jednak skończyło.

  - Wrocław chciał ponad 4 mln zł. To za dużo - ocenia Janusz Pełka, wiceprezes "Żeglarza". Wylicza, że przy moście Milenijnym organizowane byłyby m.in. żeglarskie kolonie miejskie, imprezy plenerowe (np. pikniki rodzinne, szanty nad Odrą), swoje miejsce miałby tu kluby żeglarskie (we Wrocławiu jest ich 30), swoje szkolenia mogliby organizować ratownicy WOPR. Miała tu powstać przystań dla jachtów, budynek klubowy i hotel żeglarski.

  W środę nad pismem związku żeglarskiego pochylali się radni z komisji sportu. - Mogliśmy przyjąć go tylko do wiadomości. Skierowane zostało do prezydenta. A to on podejmuje decyzje w tej sprawie - informuje Renata Mauer - Różańska, szefowa komisji sportu. Sprawę zna doskonale. Tak jak urzędnicy, którzy kilka lat temu snuli śmiałe plany.

  Piotr Fokczyński, architekt Wrocławia mówił "Gazecie Wrocławskiej", że przy moście Milenijnym mogłoby nawet powstać centrum rozrywki z dyskoteką i pętla tramwaju wodnego. - Chcemy się wzorować na Amsterdamie - zdradza - Tam nad kanałami w ciągu 10 lat wybudowano wiele atrakcji turystycznych, które ożywiły miasto.

  Problem w tym, że stolica Dolnego Śląska do Amsterdamu niewiele się przybliżyła. Kilka lat temu w planach miastach było powstanie wzdłuż bulwarów 12 marin i 21 przystanków dla tramwajów wodnych. Na planach się również zakończyło.


  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zwidzenia

   Edward (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 15

   ..urzędnicy widzieli... jak do tej pory większość ZWIDZEŃ naszych urzędników nie jest adekwatne do widzenia problemów przez szeregowych mieszkańców Wrocławia

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jakos nikomu z projektantów nie wpadło do glowy,ze parter ma słuzyc do slipowania łodzi

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 6

   te przeszklenia to dobre dla towerów z west lub ost gate... parter powinien byc wyzszy,wsparty na kolumnach i miec tylko zasiatkowania by ulatwic w razie powodzi swobodny przepływ wody...a...rozwiń całość

   te przeszklenia to dobre dla towerów z west lub ost gate... parter powinien byc wyzszy,wsparty na kolumnach i miec tylko zasiatkowania by ulatwic w razie powodzi swobodny przepływ wody...a kondygnacja połaczona trapem z korona wałuzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To tak wygląda:

   Obywatel. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 19

   Parasol, krzesełko, kufel i czapka kapitańska na głowie. A pod czapką sam Kapitan tramwaju po zaparkowaniu i wpłynięciu na ręcznym do portu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak właściwie wygląda pętla tramwaju wodnego ?

   Jak właściwie wygląda pętla tramwaju wodnego ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 15

   Jak właściwie wygląda pętla tramwaju wodnego ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pętla tramwaju wodnego

   wielki.szatny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 20

   O tak
   _________
   | |
   |________|___

   Tyle, że na wodzie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mylisz się tak:

   Pierre Doliński (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 18

   __________
   ( ____
   /
   /
   __/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama