Ważne
  34. PPA: Za długa podróż na Wschód z Jurijem Andruchowyczem,...

  34. PPA: Za długa podróż na Wschód z Jurijem Andruchowyczem, Karbido, DachaBracha i Port Mone (FOTO)

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prawie trzy godziny trwał w środowy (20 marca) wieczór w Teatrze Polskim multimedialny koncert łączący dwa unikalne, osobne projekty. Za długo.
  DachaBracha i Port Mone

  DachaBracha i Port Mone ©Łukasz Giza/Przegląd Piosenki Aktorskiej

  Początek był fascynujący - na scenie usiedli muzycy z Ukrainy i Białorusi - wokalistki DachaBracha w cudownych czapach na głowach, z oryginalną biżuterią i instrumentalista z tego kwartetu, oraz muzycy tria Port Mone.
  Zaczęła się podróż muzyczna, z interesującymi projekcjami wideo nad sceną. Słuchaliśmy dźwięków niepokojących, dziwnych (łączących akordeon z elektroniką, bardzo pięknym tzw. białym śpiewem), ciekawych i dobrze współistniejących obok wizualnej strony "Chmielewa Projekt".
  Bardzo interesująco zapowiadał się projekt "Absynt" zamykający trylogię wrocławskiej grupy Karbido i Jurija Andruchowycza.
  Opowieść łącząca powieściowy wątek znakomitej, gęstej od znaczeń książki ukraińskiego pisarza pt. "Perwersja", wiersze, świetną muzykę Karbido, oryginalne animacje, okazała się, niestety, przeładowana.
  Kto nie czytał "Perwersji" i nie znał historii Stanisława Perfeckiego, przeżywającego zupełnie fantastyczne przygody, był zaskoczony formą. Za dużo grzybów znalazło się w tym barszczu.
  Lepiej byłoby, gdyby "Chmielewa Projekt" i "Absynt" zaprezentowały się osobno, pokazując swoje magiczne klimaty.
  "Minsk - Kiev - Wrocław Ex 20:13" - 20 marca w Teatrze Polskim. Wystąpili: DachaBracha, Port Mone, Jurij Andruchowycz, Karbido, VJ Goup Cube.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo