Najtańszy internet na Dolnym Śląsku

  Najtańszy internet na Dolnym Śląsku

  Ryszard Żabiński

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkaniec Dolnego Śląska może zaoszczędzić nawet ponad 300 zł, jeśli dobrze podpisze umowę na dostawę internetu do mieszkania.
  Specjaliści z portalu konsumenckiego Verivox.pl wyszukali najtańszych operatorów. Chodzi o umowę podpisaną na 24 miesiące przy prędkości internetu 1 Mbit/sek. W rankingach uwzględniono wyłącznie oferty z modemem.

  Okazuje się, że najtańszym dostawcą takiej usługi dla mieszkańców Dolnego Śląska jest Telefonia Dialog z Wrocławia. Miesięczny abonament wyniesie średnio 52,05 zł. Za modem zapłacimy 1,22 zł, a aktywacja jest wliczona w cenę usługi.
  Dalsze miejsca zajęli: Telekomunikacja Kolejowa, Orange, Multimo i Netia. Porównywano oferty świadczone na łączach Telekomunikacji Polskiej.

  - W innych regionach ta kolejność jest inna.
  Ale nigdzie w czołówce nie ma Telekomunikacji Polskiej - mówi Waldemar Razik z Verivox.pl. - Klienci tego operatora, jeżeli kończy im się umowa, mogą skorzystać z usług Orange, który jest w grupie Telekomunikacji. Tam koszt usługi jest znacznie niższy.
  Najtańsza usługa TP SA dla Dolnego Śląska to taryfa Bezpieczna Neostrada. Miesięcznie płacimy 65,29 zł. Do tego mamy w prezencie drukarkę Canon i pakiet bezpieczeństwa.

  Tymczasem w Orange zapłacimy miesięcznie tylko 54,83 zł. W ciągu 24 miesięcy różnica wynosi ponad 251 zł. Oferowaną w Bezpiecznej Neostradzie drukarkę można kupić w renomowanym sklepie internetowym, już od 130 zł. Czyli, wybierając droższego operatora, sami fundujemy sobie drukarkę, której być może nie potrzebujemy.

  - Dostawcy internetu uważają, że trudno będzie obniżyć ceny - mówi Waldemar Razik. - Mogą raczej konkurować dodatkowymi usługami. Warto zastanowić się nad zmianą operatora, ale w ramach jednej grupy, na przykład z TP SA do Orange. Można wtedy liczyć na dodatkowy gratis. Ale zanim podpiszemy umowę z nowym dostawcą, sprawdźmy, kto jest najtańszy w regionie. Zwróćmy też uwagę na to, jakie są opłaty za modem i aktywację - dodaje.

  Zdaniem Wiesława Paluszyńskiego, wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Informatycznego, mimo że konkurencja rośnie, nie należy się spodziewać spadku cen. Ponadto np. w takich krajach, jak Francja, Finlandia dostęp do internetu jest znacznie droższy niż u nas.
  - W Polsce konieczna jest rozbudowa i modernizacja całej infrastruktury zapewniającej dostęp do internetu - mówi Wiesław Paluszyński. - Za to wszystko trzeba płacić. Gdyby jednak samorządy na większą skalę wspólnie z operatorami wzięły się za rozwój takiej infrastruktury, byłaby szansa na mniejsze ceny.

  Operatorzy, którym zapłacimy najmniej

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

   jeszcze 2 lata i TPsa zniknie z dolnoslaskiego rynku uslug.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama