34 PPA: "Absolutnie boski Shrek Wołodyjowski" i "proszę się...

  34 PPA: "Absolutnie boski Shrek Wołodyjowski" i "proszę się uspokoić", czyli "Zamach na MoCarta"

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  "Prawdopodobnie najzabawniejszy spektakl tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej"? Tak organizatorzy zapowiadali "Zamach na MoCarta" Teatru Syrena. Jak było? Przezabawnie.
  34 PPA: "Absolutnie boski Shrek Wołodyjowski" i "proszę się uspokoić", czyli "Zamach na MoCarta"

  ©Łukasz Giza/Przegląd Piosenki Aktorskiej

  Na scenie Impartu w środę 20 marca gościły legendy PPA, czyli Zbigniew Zamachowski, przeganiany, ustawiany i bez przerwy poniżany przez Wojciecha Malajkata. I Grupa MoCarta - smyczkowy kwartet z zacięciem nie tylko do grania, ale rozśmieszania do łez.
  Zbigniew Zamachowski grał na kontrabasie, nadmuchanym baloniku, flecie i trójkącie. Śpiewał "Bal na Gnojnej" ze swadą artysty podwórkowej warszawskiej kapeli, próbował podnieść kontrabas i położyć go sobie na głowie, wyznał, że w dojrzałym wieku zmaterializowało mu się życiowe credo i zaśpiewał: "oooch, jak mi się nic nie chce".
  Jeden z muzyków Grupy MoCarta paletką podbijał piłeczkę pingpongową, tworząc z niej kolejny instrument muzyczny, żonglował nią, jednocześnie lewą ręką grał na skrzypcach i śpiewał.
  Muzyczne dźwięki powstały też z wypuszczanego powietrza z nadmuchanych baloników.
  Zbigniew Zamachowski z dumą wysłuchał peanu na swoją cześć ("Absolutnie boski Shrek Wołodyjowski, lek na nasze wszystkie troski - Zbigniew Zamachowski".
  Podobał się świetny numer Grupy, grającej w ciemnościach i używającej czerwonych błyskających światełek.
  Wojciech Malajkat, jako "dyrektor teatru", nie mógł poradzić sobie z niesubordynacją aktora, muzyków i publiczności, do której co jakiś czas pokrzykiwał: "proszę się uspokoić!".
  Nie zabrakło żartów z najnowszej polskiej rzeczywistości. Było zabawnie i swojsko, artyści ucieszyli festiwalową publiczność znanymi szlagierami i dowcipem w dobrym stylu, dowodząc, że na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej jest miejsce na wiele gatunków.
  Teatr Syrena, "Zamach na MoCarta", 20 marca w Imparcie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama